U 17. kolu Triglav kadetske lige Srbije u dvorani kraj Morave sastali su se domaći Borac i Marinos iz Niša. Na koncu susreta još jednu ubedljivu pobedu je na svoj konto upisao tim Miloša Pejanovića, koji je slavio rezultatom 81:49 (21:16; 19:12; 26:5; 15:16).

Što se tiče otvaranja susreta, timovi su bili prilično ravnopravni. Taman što bi Borac poveo, Marinos bio već u narednom napadu poravnao rezultat. A bilo je i obratno. Van očekivanja, takav odnos snaga potrajao je čitavu prvu deonicu. Tome je kuburila kako solidna odbrana, tako i puno grešaka igrača oba tima u fazi napada. Sve u svemu, u prvih 10 minuta gledana je zaista ravnopravna košarka. Doduše, u poslednja dva napada Borac je napravio dobre stvari, pa je stekao suficit od pet poena (21:16), što je, imajući sve u vidu, bilo značajno vođstvo.

Baš poput prvog, i drugi deo igre je bio u egal stanju, a takav odnos snaga na parketu potrajao je dobrih pet minuta. Međutim, Borac u jednom trenutku pogodio par šuteva, pa je nakon trojke Andrića stekao do tada  najvećih plus osam (30:22). Naravno, gosti iz Niša nisu sedeli skrštenih ruku, već su pokušali da se vrate na staro. Ali domaćin je uz dosta truda uspeo da sačuva vođstvo do odlaska na veliki odmor, pa čak i da ga uveća. Poenima Radojičića u samoj završnici prvog poluvremena otišao je Borac na maksimalnih +12 (40:28). To je bio golem kapital pred nastavak okršaja.

Janković je sa četiri vezana poena otvorio treći kvartal. Mini-seriju Borca prekinuo je Stanković pogotkom van linije 6,75. Ali Marinos više nije uspevao da bude konkurentan domaćinu na način na koji je to činio u prvom poluvremenu. Čačani su u svoje ruke preuzeli konce igre, pa nisu dozvoljavali rivalu da učini nešto više u fazi napada. Štaviše, Borac je polako, ali sigurno, uvećavao svoj suficit, pa je krajem trećeg dela igre posle koša Vasilijevića imao ogromnih +33 (66:33). Sjajna odbrana, plus odlična realizacija u ofanzivi, doneli su Borcu pobedu gotovo rešen meč.

Poslednji deo bio je stvar čiste formalnosti. Ingenioznom igrom u trećoj četvrtini domaćin je praktično rešio pitanje pobednika. Zbog toga se treneru Pejanoviću ukazala prilika da pruži šansu igračima koji su u dosadašnjem delu lige imali manju minutažu. Bez obzira na to, kvalitet igre Borca nije opao, pa je do isteka 40 minuta čačanski tim zadržao visoku prednost.

Vuk Obradović, pomoćni trener u Borcu, ističe da je ekipa u drugom poluvremenu pokazala zašto važi za najbolju u kadetskoj ligi.

,,Čestitam ekipi na zasluženoj pobedi, a protivniku na fer i korektnoj igri. Prvo poluvreme nije bilo onako kako smo se nadali. Igrali smo malo bojažljivo, što nije karakteristično za nas. Smatram da je glavni razlog što nismo našli dovoljnu motivaciju za ovu utakmicu. To više ne sme da nam se dešava. Ali u drugom poluvremenu smo pokazali da smo najbolja ekipa u državi. U nastavku sezone moramo nastaviti u istom ritmu, a nadam se da ćemo upseti da ostanemo na prvoj poziciji. Takođe, spremamo se polako i za završni turnir“, rekao je Vuk Obradović.