U 2. kolu Triglav kadetske lige Srbije izabranici Miloša Pejanovića ugostili su na parketu dvorane kraj Morave košarkaše novosadskog Stara. Nakon što je semafor označio kraj susreta, ubedljivu pobedu je na svoj konto upisao čačanski tim, koji je slavio rezultatom 106:75 (29:19; 28:20; 31:16; 18:20).

Sam početak utakmice protekao je u odmeravanju snaga među rivalima. Naravno, Star je već od starta želeo da pruža snažan otpor favorizovanom domaćinu. Dobrih četiri minuta to je i uspevao, kada je vladao  rezultatski egal. Tek što bi Borac poveo, već u narednom napadu gosti bi anulirali taj dobitak. Međutim, kada je Borac povezao nekoliko dobrih odbrana sa još boljom realizacijom u napadu, rezultat je odmah krenuo da raste u njegovu korist. Predvođen raspoloženim Mikavicom i starijim Ćurčićem povećao je Borac svoj suficit krajem deonice na plus 15 (29:14). To je, uzimajući sve u obzir, bilo značajno vođstvo. Istina, Staru je pošlo za rukom da taj deficit malo smanji u samoj završnici četvrtine.

Drugi deo igre Borac je započeo baš kako se od njega i očekuje. Snažno u defanzivi, a učinkovito u ofanzivi. Zahvaljujući tome, ponovo je vratio vođstvo od 15 poena (36:21). Razume se, Star je ulagao silan napor kako bi anulirao zaostatak i vratio se rezultatski u meč. Ali samo na momente je pružao dostojan otpor Borcu, tako da namera gostiju nikako nije mogla biti realizovana. Štaviše, domaćin je preko Jankovića i starijeg Ćurčića stekao maksimalnih plus 21 (46:25). Naravno, bilo je dobrih perioda u igri Stara, ali nedovoljno kako bi se ugrozio čačanski sastav, koji je na veliki odmor otišao sa 18 poena u plusu (57:39).

Početak treće četvrtine obeležio je veliki broj grešaka na obe strane. Činilo se da su igrači oba tima pomalo dekocentrisano ušli u drugo poluvreme. Ali kada je Borac izašao iz kratkotrajne letargije, nastavio je tamo gde je stao u prvom poluvremenu. Nije prošlo ni tri minuta, a domaćin je imao maksimalnih 24 poena suficita (67:43). U nastavku Borac je mudrom igrom uspevao da sačuva značajan suficit, koji je čak povisio do najvećih plus 33 (88:55). Bilo je očigledno da Star prosto nema snage da se meri sa kvalitetnim čačanskim timom.

Poslednji deo igre bio je stvar čiste formalnosti. Fantastičnom igrom u prvih 30 minuta Borac je rešio pitanje pobednika, tako da nije bilo ni malo mesta za neko iznenađenje. Iako se Star trudio iz petnih žila, prosto nije mogao da parira Borcu u Čačku. Sve u svemu, puleni trenera Miloša Pejanovića potpuno su zasluženo slavili na parketu dvorane kraj Morave. Inače, bila je ovo druga ubedljiva pobeda za kadete Borca, nakon trijumfa u prvom kolu nad niškim Konstantinom.

Trener kadetskog sastava Borca Miloš Pejanović bio je vrlo zadovoljan izdanjem svojih izabranika.

,,Ono što sam igračima rekao pre utakmice oni su ispoštovali. Pre svega, mislim na skauting koji sam odradio za najopasnije igrače Stara, koji su tokom meča bili dobro čuvani. Takođe, rastrčali smo se po čitavom terenu, pogodili dosta šuteva, pa smo utakmicu prelomili u svoju korist već u prvom poluvremenu. Vrlo je bitno i to što smo odmorili najvažnije igrače za naredne utakmice“, rekao je Pejanović.

Najbolji pojedinac u redovima Borca bio je stariji Đorđe Ćurčić sa 25 poena i pet asistencija. Nakon duela kratko je izjavio.

,,Staru čestitam na fer i korektnoj igri. Što se nas tiče, odlično smo odradili posao. Tokom celog meča naša igra je bila na zavidnom nivou. Nema šta, zasluženo smo pobedili. Okrećemo se narednim utakmicama, u kojima ćemo probati da osvojimo što veći broj pobeda, a naravno i što viši plasman na tabeli“, kazao je Ćurčić.

Borac: Ćurčić 25, Mikavica 11, Radojičić 3, Vasilijević 10, Veljović 4, Nikolić 5, Andrić 15, Ćurčić 16, Trifunović 3, Popović 6, Stojanović, Janković 8.

Star: Mandić 10, Kovijanić 18, Čepregi, Bošnjaković 13, Gucunski, Aćanski, Šljuka 4, Čičić 13, Šapić, Plišnić 2, Egeljić 13, Vajagić 2.

Piše: Nikola Minović