Košarkaši Borca ostvarili su novu ubedljivu pobedu u regionalnom takmičenju. Sjajnom igrom uspeli su da zalede Sparse na minus 34 (96:62).

Samo u prvoj četvrtini Sarajlije su mogle da odgovore domaćinu na pravi način. Štaviše, tu deonicu su okončali u svoju korist. Ali to je bio njihov maksimum.

U nastavku meča je usledila košarkaška rapsodija u izvođenju Marka Marinovića i njegovog tima. Zaigrali su Čačani daleko bolje, pa su rivalu za 10 minuta ubacili 34 poena. Već na poluvremenu bilo je jasno da gosti nemaju nikakve šanse protiv raspoloženog Borca, koji je, uzgred budi rečeno, do kraja meča ubacio čak 14 trojki, naspram samo tri Sparsa. Naravno, o dominaciji Borca jasno svedoče i ostali statistički parametri.

Sve u svemu, bilo je ovo novo odlično izdanje tima iz grada na Moravi, koji se propisno revanširao Sparsima za dva prošlosezonska poraza, naročito onaj bolan kod kuće u prvom kolu.

Strateg Borca Marko Marinović nakon meča bio je prezadovoljan izdanjem svojih pulena.

,,Osim prve četvrtine, sve ostalo je bilo sjajno. Ne bih rekao da smo olako ušli u meč, već smatram da je umor odirao svoje, zbog napornih mečeva prethodne nedelje. Međutim, probudili smo se u drugoj četvrtini, kada smo preuzeli kontrolu nad utakmicom. Nastavljamo u svom ritmu, a vremena za slavlje nema“, naglasio je kormilar Čačana.

Borac arhivira pobedu nad Sparsima, a misli usmerava na nastavak sezone.

,,Biće jako teško, ali mi vredno treniramo. Uloženi trud očigledno da donosi dobre rezultate“.

Marinović je uputio reči zahvalnosti vernoj čačanskoj publici.

,,Želim da se zahvalim najvernijim navijačima, koji na bodre u svakoj utakmici, kao i školi Tanasko Rajić, čiji su nas učenici podržali u ovom meču. Smatram da naš tim zaslužuje podršku i da Čačak treba da bude ponosan na nas. Nadam se većoj poseti u narednim utakmicama“, dodao je trener Marinović.

Meč sa Sparsima bio je prilika da mladi Aleksa Šušić upiše nekoliko minuta na parketu. On je nakon meča izjavio:

,,Pre svega, želeo bih da čestitam protivniku na fer i korektnoj igri. Mi smo meč otvorili malo sporije, ali smo već u drugoj četvrtini uspeli da preokrenemo rezultat. Na kraju smo apsolutno zasluženo i pobedili. Želja nam je da nastavimo u dobrom ritmu, a za to je prilika već u subotu, kada dočekujemo Slobodu“, rekao je Šušić.

Naredni meč Borac takođe igra na parketu dvorane kraj Morave. U okviru 3. kola KLS-a dočekaće Slobodu iz Užica (subota, 19 časova).