U 4. kolu AdmiralBet ABA lige košarkaši Borca imali su priliku da ugoste mladu i talentovanu ekipu Mega Basketa. Sam pomen ova dva tima nagoveštavao je dobar i kvalitetan susret. A tako je i bilo. Od početka duela, pa do poslednjeg trenutka vođena je zaista požrtvovana borba po čitavom parketu dvorane kraj Morave. Ipak, na koncu susreta pobedu je zabeležio tim Marka Marinovića, koji je pred nekoliko stotina Čačana slavio rezultatom 80:68 (13:18; 29:14; 18:24; 20:12).

Meč je započeo pomalo konfuzno, sa po dve greške u napadu na obe strane. Međutim, lošu seriju je prvi prekinuo kapiten Čarapić dobrim kontranapadom. Odgovor je ubrzo došao od Smita, tako da su obe ekipe uspele da probiju led. Ali to nije donelo neku bitniju promenu, jer su timovi nastavili da igraju koš za koš. Taman što bi Borac poveo, Mega bi već u sledećem napadu poravnala rezultat. Tek polovinom deonice domaćin je došao do prve iole veće prednosti (13:7). Istina, šest poena nije bio ogroman kapital, ali je bio prijatna promena. S druge strane, Balcerovski je svojim poenima uspevao da nekako održi priključak za Čačanima. Ipak, krajem prve četvrtine Mega je uspela da dođe do svoje igre, pa je serijom pogodaka čak i povela (13:18). Do okončanja prvog desetominutnog perioda gosti su nešto boljom igrom sačuvali suficit na svom kontu.

Druga četvrtina krenula je pogotkom Hejla, što je nagovestilo bolju igru Čačana. Isto je učinio Đoković, tako da je Borac delovao poprilično bolje. Ali Matković je znao da uzvrati, pa je čuvao vođstvo svog tima. Nije Mega briljirala, ali je igrala dovoljno dobro da drži Borac na pristojnom rastojanju. Kada je Matković ubacio svoj šesti vezani poen, trener Marinović je odmah pozvao tajm aut. Reakcija je došla od Đokovića, koji je odmah ubacio trojku. Hitno je reagovao Jovanović, koji je želeo da kritikuje svoje pulene zbog loše odigrane odbrane. Iako je Borac pojačao tempo, Mega je mudro vrebala svoju šansu, pa je čak polovinom deonice došla do maksimalnih plus osam (22:30). Da se gosti previše ne odlepe postarali su su Lopez i Hejl sa dva pogotka za tri. Ti poeni su doveli Borac na svega koš zaostatka, pa je Jovanović ponovo morao da pozovo minut odmora. Međutim, taman što su se ekipe vratile na parket, Hejl je ukrao loptu rivalu, nakon čega je Pecarski zakucao. Ta dva poteza probudila su pomalo uspavanu publiku u dvorani, pa je atmosfera postala uzavrela. Nošen hukom sa tribina Borac je promenio stanje na semaforu. Dobrom odbranom i učinkovitim napadom do odlaska na veliki odmor došao je do plus 10 (42:32), tako da je mogao da bude itekako zadovoljan nakon 20 minuta košarke.

Baš kao prvo, i drugo poluvreme je startovalo sa nekoliko grešaka na obe strane. Ovog puta negativan niz je prekinuo Balcerovski pogotkom za dva. Reakcija je došla od Hejla, koji je postigao novu trojku, pa je Borac otišao na maksimalnih +11 (45:34). Od tog momenta razvila se velika borba u oba pravca. Domaćin je igrao sa željom da sačuva veliku prednost, dok se Mega svojski trudila da je anulira. Nakon što je Simanić vezao dve trojke, gosti su prišli na minus pet (48:43), što je bio alarm za klupu Borca. Ponovo je prvi uzvratio Hejl, ovog puta dvojkom. Posle njega poentirao je i Lopez, pa je čačanski tim mogao malo da odahne. Međutim, predah je bio kratkog maha. Mega je ušla u dobar ritam, pa joj nije trebalo dugo da povede (51:52). Tačku na prazne minuta Borca stavio je Pecarski novim poenima. Na njega se nadovezao Đoković sa dve vezane trojke, pa je domaćin bio u nešto boljem položaju pred početak odsudnog dela meča.

Sjajnom akcijom Novakovića i Lešića otpočeo je odlučujući kvartal. Ubrzo je usledila trojka Hejla, pa je Borac došao do plus devet (65:56). Razume se, Jovanović je ponovo posegao za tajm autom kao jedinim rešenjem. Nakon više od tri minuta igre Mega je postigla prve poene preko Simanića. Međutim, Borac je nastavio da igra u svom ritmu, pa je polako, ali sigurno, potpuno preuzimao kontrolu susreta. Posle nove trojke Hejla ponovo je imao dvocifrenu prednost (72:62), pa se činilo da je na korak do pobede. Naravno, Mega se nije predavala, već je iz petnih žila pokušavala da uvede meč u egal završnicu. Ali Borac je nošen gromkim navijanjem, a predvođen neverovatnim Hanterom Hejlom, sve konce igre držao u svojim rukama, tako da nije bilo prostora za neko iznenađenje. Imajući u vidu čitav susret, Borac je potpuno zasluženo slavio kraj Morave, upisavši tako drugu pobedu u sezoni.

Borac: I. Đoković 13, Ćurčić, Hejl 26, Lopez 11, Tomašević, Pecarski 13, Lešić 8, Marinković 2, Novaković 5, Todorović, Čarapić 2, Janković.

Mega Basket: Balcerovski 11, Vujić, Ružentcev, Jović 7, Rudan 6, Kočović 1, Smit 4, Cerovina 3, Matković 12, Kazalon 4, Đurišić 3, Simanić 17.

Tekst: Nikola Minović