Tabor iz grada na Moravi nastavlja svoje putešestvije po jadranskom takmičenju, koje se, neumitno, bliži kraju ligaškog dela. Sledeći na redu za Čačane je odloženi meč 15. kola, u kom će se sastati u Ljubljani sa domaćom Cedevita Olimpijom (subota, 17h, Arena sport 2).

Iza Borca je nimalo lagodno gostovanje Budućnosti u Podgorici, gde je čačanski tim pretrpeo poraz (97:73). Iako je to meč koji je iznedrio malo dobrog po sastav Marka Marinović, bilo je i nekih zapaženih stvari. Jedna od njih je svakako partija Đorđa M. Ćurčića, mladog košarkaša koji je itekako iskoristio šansu koju mu je pružio trener. Igrao je vrlo hrabro, borbeno, požrtvovano, a za vreme koje je proveo na parketu uspeo je da zabeleži 13 poena i da bude drugi strelac ekipe.

,,Srećan sam što sam dobio šansu da zaigram na utakmici protiv Budućnosti. To mi puno znači, trudim se da na najbolji način iskoristim svaki minut na parketu. Eto, protiv Podgoričana je to bilo dosta dobro. Moje je da radim i da čekam svoju priliku“, započeo je svoje izlaganje mlađani Ćurčić.

Što se tiče same utakmice…

,,Jedna jako zahtevna utakmica protiv ekipe Budućnosti, koja je konkurent za osvajanje ABA lige. U rosteru ima veoma iskusne igrače, koji prave razliku na terenu. Prvo poluvreme smo odigrali dosta dobro i sa željom da nastavimo tako ušli smo u treću četvrtinu. Ali već pomenuti kvalitet rivala došao je do izražaja, jer su vodeći domaći igrači pogodili neke teške šuteve i otišli na dvocifrenu prednost. Pokušavali smo da se vratimo, ali su oni nastavili da igraju u tom ritmu, pa su na kraju zasluženo slavili”, rekao je Ćurčić.

Borac neće imati puno vremena za odmor i analizu minulog susreta, jer ga već u subotu očekuje novi silan protivnik. Dakako, reč je o Cedevita Olimpiji, jednoj od najboljih ekipa u ligi.

,,Kao i ekipa Budućnosti, Cedevita Olimpija igra jako dobru i organizovanu košarku. Do izražaja dolaze stranci, koji su pokazali kakvim kvalitetom raspolažu. Fizički su jako moćni, a pored sjajnih bekova tim iz Ljubljane ima i odličnu unutrašnju liniju. Sigurno će biti teška utakmica, ali na nama je da pružimo maksimum i da se usredsredimo na svoju igru“, dodao je košarkaš Borca.

Bez obzira na sve nedaće, čačanski sastav neće u prestonici Slovenije istaći belu zastavu.

,,Ukoliko uspemo da ispoštujemo sve zadatke koje nam trener bude dao, verujem da možemo do dobre partije u Ljubljani“, završio je Đorđe M. Ćurčić.

Tekst: Nikola Minović