U okviru 21. kola Triglav kadetske lige Srbije izabranci Vladimira Zlatanovića dočekali su na parketu Dvorane kraj Morave vršnjake iz Mege MIS. Bio je to okršaj dve ekipe iz samog vrha tabele, koje i ove godine pretenduju na najviši plasman u takmičenju. A posle 40 minuta silne borbe i ogromnog zalaganja, pobeda je zasluženo završila u rukama domaćeg tima, koji je slavio ubedljivim skorom 86:70 (23:22; 23:14; 27:12; 13:22).

Bolji početak utakmice pripao je Borcu, koji je ušao vidno raspoloženiji za igru. Međutim, nakon dobrog starta dozvolio je sebi nekoliko grešaka, što je Mega iskoristila, pa je čak i povela (5:8). Na odgovor Čačana nije trebalo puno čekati, tako da je rezultat brzo izjednačen. Zatim su gosti bili na redu da uzvrate, tako da se u minutima koji su usledili igralo u naletima. Iz te prilično ravnopravne borbe je kao bolji izašao domaći tim, koji je posle 10 minuta imao samo plus jedan (23:22), što jasno govori koliko su timovi bili izjednačeni.

Drugi kvartal nije doneo neku veliku promenu stanja na parketu. Ponovo su se ekipe nadmetale za supermaciju, ali nikome to nije pošlo za rukom. Najviše što je jedan tim vodio bilo je plus četiri (28:32), a ta razlika je glasila na Megino ime. Ali urgentno je Borac reagovao, tako da je odmah vratio stvari u pređašnje stanje. Pred kraj četvrtine domaćinu se ukazala šansa da veže nekoliko učinkovitih napada, što je i učinio, a to ga je odvelo do prve dvocifrene prednosti (46:36). Zbog toga je daleko zadovoljniji otišao na veliki odmor.

Pošto su se timovi vratili na parket iz svlačionica, Borac je nastavio da igra odličnu košarku. Prosto rečeno, igra mladih Čačana je bila izuzetni raznovrsna, pogađali su iz svih oružja, pa je, sasvim prirodno, prednost rasla iz minuta u minut. Pred kraj deonice dosegla je do najvećih +25 (73:48). Bilo je i više nego očigledno da je Mega slomljena i da nema adekvatan odgovor na fenomenalnu igru domaćina, koji je krupnim korakom išao ka vrednoj pobedi.

Odlučujući deo duela Borac je odigrao taman toliko da sačuva ogroman kapital koji je stekao u prethodnim deonicama. Jednostavno, domaćin je bio previše dominantan, tako da Mega nije imala ni najmanje šanse da nešto promeni. Kada je zvuk sirene označio kraj susreta, trijumf je završio u rukama Čačana, koji su na svoj konto upisali još jednu vrednu pobedu.

Najbolji pojedinac u redovima domaćina bio je Stojić sa 20 poena. Sledio ga je Erić koji je ubacio 17, Bugarčić je postigao 15, Ivković je dodao 12, a Radović 11 poena. Kod gostujućeg sastava istakao se Lazarevski sa 18 poena.

Sledeću, 22. rundu, Borac će odigrati u Beogradu, a domaćin će biti Crvena zvezda. Taj meč je planiran za subotu.

Borac Mozzart: Lovrić, Bugarčić 15, Dragićević 7, Erić 17, Ivković 12, Radović 11, Bjelić 2, Perišić, Medić 2, Stojić 20, Krunić.

Mega MIS: Gačić 8, Popović 2, Solomun 4, Davidović, Lazarevski 18, Nikolić 10, Božilović 3, Srzentić 8, Spalević, Sibi 10, Živković, Milošević 7.

Tekst: Nikola Minović