U 16. kolu Roda juniorske lige Srbije ekipa Borca ugostila je niški Konstantin. Shodno svim očekivanjima, domaćin je opravdao ulogu apsolutnog favorita, pa je slavio ubedljivim rezultatom 92:67 (28:18; 21:21; 26:10; 17:18).

Gosti hrabro ulaze u meč, sa željom da se što bolje odupru nadmoćnijem rivalu. Dobrih pet minuta uspevali su da prate Borac, pa je čak rezultat bio  poravnat. Polovinom deonice Čačani su odlučili da promene stanje na parketu, pa su sa nekoliko dobrih napada podigli vođstvo na plus osam (17:9). Ali Konstantin je imao snage da odgovori istom merom, pa je sa sedam vezanih poena vratio neizvesnost u susret (17:16). To je primoralo trenera Zlatanovića da pozove minut odmora. Usledio je dobar odgovor Borca preko Bogdana Petrovića, koji je vezao osam poena i doneo svom timu dvocifreni suficit (28:18).

Dobru seriju sa kraja prve Petrović je nastavio početkom druge deonice, dodatno povećavši zalihu Borca. U narednim minutima gosti su se svojski trudili da zaustave nalete domaćina, ali taj posao se pokazao kao jalov. Polako, ali sigurno, Čačani su povećavali distancu u odnosu na rivala, a zaustavili su se na plus 19 (41:22). Ali onda je, potpuno neočekivano, usledio preporod Konstantina. Srčanom borbom uspeli su gosti da do odlaska na veliki odmor prepolove deficit, što je zaista bio veliki uspeh, uzevši sve u obzir.

Početkom trećeg dela igre Borac je sa nekoliko dobrih napada vratio na svoju stranu semafora solidnu razliku od 17 koševa (60:43). Loša igra Konstantina naterala je trenera pomenute ekipe da zatraži tajm aut. Međutim, taj potez nije previše promenio stanje stvari. Uprkos oscilacijama u igri, domaćin je uspeo da sačuva prednost od dve cifre. Štaviše, nakon što je kapiten Vuk Obradović spustio loptu na dno mrežice Borac je imao maksimalnih +26 (75:49).

Poslednja četvrtina bila je stvar čiste formalnosti. Zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu, naročito trećoj deonici, Borac je na svoj konto potpuno zasluženo upisao novi ubedljivi trijumf.

Borac je do pobede vodio Boško Bumbić, koji je postigao 20 poena (8 as., 9 sk.). Sledio ga je Matija Tutunović sa 18 (4 sk.), Bogdan Petrović sa 13 (7 sk.), a zapaženu ulogu imao je Nemanja Obućina sa 10 ubačenih koševa (8 sk, 2 uk. lopte).

Pomoćni trener u taboru Borca Luka Milinković smatra da je bolje odigrano drugo poluvreme ključ uspeha u minulom susretu.

,,U prvom poluvremenu nismo ispoštovali neke zadatke, naročito u odbrani, što se vidi na osnovu broja poena koji smo primili. Kasnije smo to ispravili, međutim, i dalje igra nije bila onakva kakva se od nas očekuje. Ostaje da na treninzima te greške ispravimo i da se dobro spremimo za nastavak sezone. Konstantinu bih poželeo puno sreće u nastavku takmičenja“, rekao je Milinković.

Sjajni defanzivac Čačana Lazar Kovačević ističe da se njegov tim dobro spremio za ovaj okršaj, pa otuda ne čudi ubedljiva pobeda.

,,Dosta smo se spremali za ovu utakmicu jer smo u Nišu neočekivano izgubili. Ta naša želja za revanšom je bila vidljiva na terenu. Dobro smo trčali i u ranoj fazi napada rešavali isti lakim poenima. Čestitam protivniku na fer i korektnoj igri i poželeo bih mu sve najbolje u nastavku sezone“, izjavio je Kovačević.

Borac: Kovačević 4, Tutunović 18, Lazarević 2, Šušić 6, Obradović 2, Mićović 3, Bumbić 20, Glišović 7, Zlatanović 2, Obućina 10, Petrović 13, Savić 5.

Konstantin: Madić, Bulatović 8, Petrović, Marković 11, Minić 7, Đorđević 8, Stojanović 7, Stevanović 26, Kostić, Stanković.

Tekst: Nikola Minović