U 16. kolu Triglav kadetske lige Srbije Borac je na parketu dvorane kraj Morave ugostio Crvenu zvezdu mts. Nakon što je semafor označio kraj susreta, pobedu je ostvario tim Miloša Pejanovića, koji je slavio rezultatom 71:63 (18:16; 24:15; 16:16; 13:16). Treba istaći da su Čačani u ovom susretu bili dobrano oslabljeni, jer zbog povreda nisu mogli da igraju oba Đorđa Ćurčića, tako da, imajući taj podatak u vidu, dodatno raste uspeh mladih igrača iz grada na Moravi.

Gosti su dobro otvorili susret, pa su već na početku napravili seriju 4:0. Ali nakon nekoliko promašaja domaćih prve poene za Borac postigao je Janković, čime je zaustavljen nalet Zvezde. Čačani su se ubrzo  stabilizovali, pa je meč ušao u egal stanje. Štaviše, domaćin je nakon trojke Andrića i poveo (11:9). U nastavku susreta je vođena silna borba po čitavom terenu, ali niko od rivala nije uspeo da se nametne kao vodeći. Najviše što je jedan sastav vodio bilo je plus četiri, a to vođstvo je glasilo na Borac nakon koševa Veljovića. Međutim, gosti su u poslednjem napadu za samo nekoliko sekundi uspeli da poentiraju i tako smanje deficit.

Drugi kvartal započeo je sa dosta promašaja na obe strane terena. Proteklo je više od jednog minuta dok neko nije poentirao. Prvi je to učinio Nikolić za domaći tabor. Usledili su koševi Jankovića, zatim ponovo Nikolića, pa je Borac imao do tada najvećih plus 12 (30:18). Na drugoj strani Zvezdi je bilo potrebno gotovo četiri minuta da postigne prve poene u drugom delu igre, što jasno govori kako je Borac igrao dobro u fazi odbrane. Prvom je to pošlo za rukom visokom Gačiću, koji je tako prekinuo loš period za svoju ekipu. Ali Borac nije spustao nogu sa gasa, već je posle trojke Popovića imao najvećih +16 (42:26). Jedino što su gosti uspeli bilo je da smanje zaostatak na 11 poena (42:31).

Drugo poluvreme krenulo je poenima Mikavice i Andrića, kojima je Borac nastavio dobru igru iz prvih 20 minuta. Zvezda je odmah pokušala da već u prvih nekoliko minuta anulira zaostatak i meč ponovo vrati u egal. Ali Borac je igrao dobro u oba smera, tako da je to nastojanje gostiju ostalo jalovo. Samo u jednom momentu Zvezda je uspela da nakon prodora Pavlovića smanji deficit na jednu cifru (50:41). Odmah je reagovao trener Pejanović, koji je pozvao svoje izabranike na minut savetovanja. Već u sledećem napadu Popović je pogodio novu trojku za svoj tim, tako da je vrlo vrzo Borac vratio stvari u pređašnje stanje. Uspeo je domaćin da odoli naletima gostiju i da sa solidnom zalihom uđe u odsudni deo utakmice.

Nakon što je Radojičić pogodio koš na samom početku četvrte deonice, usledilo je nekoliko napada bez realizacije za obe ekipe. Na to su se nadovezali dobri minuti Zvezde u kojima je vezala osam koševa, pa je rezultat ponovo bio jednocifren (62:55). Pošto su se gosti ozbiljno približili, Pejanović je ponovo bio primoran da pozove tajm aut. I opet je Popović adekvatno dogovorio trojkom, a zatim i Veljović sjajnim prodorom, pa je Borac opet imao +12 (67:55). Ali Zvezda nije nameravala da se preda, već je odgovorila sa šest vezanih poena, pa je nakon koša Matovića prišla na minus četiri (67:63). U odsudnim momentima, na pola minuta do kraja meča, Veljović je nakon prodora položio loptu na dno mrežice, što su bili zlata vredni poeni za Borac. Zatim je Mikavica pogodio slobodna bacanja kojima je stavio tačku na pitanje pobednika.

Trener domaćina Miloš Pejanović naglašava da Borac želi da se dobro kotira pred završni turnir.

,,Čestitam momcima na pobedi, a Zvezdi na dobroj utakmici. Ušli smo u duel oslabljeni, jer smo bili bez kapitena Ćurčića, koji ne igra dva meseca zbog povrede, a pre nekoliko dana se povredio pred Kup i mlađi Ćurčić. Imajući to u vidu, ova pobeda još više dobija na značaju. Mi nastavljamo dalje u istom ritmu, jer želimo da obezbedimo poziciju koja nam odgovara pred završni turnir“, rekao je Pejanović.

MVP susreta bio je Stefan Janković sa indeksom 32. Nakon meča kratko je izjavio:

,,Pre svega, želeo bih da čestitam ekipi Zvezde na fer i korektnoj igri. Mi smo ispoštovali dogovor iz svlačionice, ušli smo jako u meč, održavali smo svoj ritam, tako da smo na kraju utakmicu priveli u svoju korist“, kazao je Janković.

Borac: Stamenić, Mikavica 6, Radojičić 4, Lazović, Veljović 8, Nikolić 10, Andrić 15, Avejić, Trifunović, Popović 14, Bralović, Janković 14.

Crvena zvezda mts: Topić 5, Radovanović, Marjanac 2, Gagić, Lutovac, Pavlović 16, Matović 10, Čubranović, Dabić, Gačić 12, Radojević 8, Vuković 10.

Tekst i foto: Nikola Minović