Košarkaši Borca nisu uspeli da odbrane domaći parket. Kao bolji iz duela igranog u dvorani kraj Morave izašao je tim Budućnosti VOLI, koji je slavio rezultatom 76:82 (18:13; 20:21; 20:14; 18:34).

Borac je igrao na zavidnom nivou gotovo 35 minuta. Odbrana je bila na visini zadatka, a ni ofanziva nije bila ništa lošija. Kako je vreme odmicalo, činilo se da su Čačani u stanju da uzmu skalp favorizovanom rivalu.

Međutim, u poslednjih pet minuta ponovo se vratila stara boljka Borca. Odjednom je sve stalo, što je iskusna ekipa kakva je Budućnost znala da iskoristi, pa je na kraju susreta ipak uspela da slavi, iako je u Čačku bila bez prvog trenera i startnog plejmejkera.

Marko Marinović, trener Borca, sumirajući utiske nakon susreta, kaže da su propusti u završnici meča koštali njegov tim pobede.

„Mislim da smo odigrali 35 minuta vrhunske košarke. A onda zbog nedostatka igrača u rotaciji, ali i iskustva, nismo uspeli da održimo to što smo uradili. Zaslužena pobeda Budućnosti, koja je pokazala kvalitet u poslednjih pet minuta, pa je zasluženo pobedila. Pred kraj meča smo igrali neorganizovano, što nas je koštalo pobede. Prestali smo da igramo odbranu, a ekipa kao što je Budućnost je to znala da kazni“, rekao je Marinović.

Takođe, još je dodao.

,,Izgleda da nismo dovoljno dobri da privedemo neizvesnu utakmicu kraju. Naravno, ostaje žal što to nismo učinili, jer smo kontrolisali utakmicu 35 minuta i igrali pefektno”, smatra Marinović.

Ni ovog puta Borac nije bio kompletan.

,,Nadam se da će se u što skorijem roku povređeni igrači vratiti obavezama. A što se tiče onih koji su se skoro priključili ekipi, očekujem da što pre uđu u dobru formu. Očigledno je da ovako oslabljeni nemamo kvalitet da bi igrali protiv ekipa kao što je Budućnost”, završio je Marko Marinović.

Utakmicom 13. kola završen je prvi deo sezone u AdmiralBet ABA ligi. Već za nekoliko dana Borac očekuje novi izazov. Naime, u Čačak stiže Igokea, a meč sa ekipom iz Republike Srpske zakazan je za nedelju 2. januar 2022. godine, a početak je u 21:00.

Tekst: Nikola Minović