I nakon osam odigranih kola Košarkaške lige Srbije ekipa Borca jedina je bez poraza. Sastav koji sa klupe predvodi Marko Marinović ponovo je bio na visini zadatka. Na parketu dvorane kraj Morave, pred oko 1.300 gledalaca, pobedio je  prilično raspoloženi Napredak JKP rezultatom 85:73 (25:19; 16:19; 21:24; 23:11).

Borac je od samog starta meča krenuo da rešeta koš protivnika. Prvo je pogodio Đoković, pa Džouns, a zatim su sledili i ostali, tako da je odmah bila očita želja Čačana da još jednom pokažu da su u odličnoj formi. Razume se, serija 9:0 išla je u prilog toj tvrdnji. O nemoći Napretka u uvodnim minutima svedoči i to da je prve poene postigao nakon gotovo četiri minuta duela. Dobru igru domaćina trener Napretka pokušao je da zaustavi tajm autom. Donekle, u tom poduhvatu je uspeo. Gosti su uzvratili, čisto da pokažu da nisu nemi statisti na parketu. Ali to im nije puno pomoglo, jer je Borac ponovo uspostavio kontrolu. Čak je u jednom momentu imao prednost od dve cifre (25:15), ali istu nije sačuvao do isteka prvog kvartala.

Nekoliko puta tokom druge deonice gosti su prilazili Borcu na svega tri poena deficita, što je bio njihov najveći uspeh. Za razliku od uvodnih minuta, delovao je Napredak daleko bolje i energičnije. Zbog toga je čitavu drugu četvrtinu disao za vratom domaćem timu, čija je igra bila neobično bleda. Samo povremenim individualnim rešenjima uspevao je Borac da zadrži suficit. Čak ni sjajnim zakucavanjem Gavrilović nije pokrenuo domaćina. Shodno viđenom, reklo bi se da je Napredak zadovoljniji otišao na veliki odmor, jer nije, poput mnogih ekipa ove sezone, bio izrešetan već u prvom poluvremnu.

Na iznenađenje svih u dvorani kraj Morave, Napredak je, pogotkom Dimitrija Raičevića, početkom trećeg dela igre po prvi put poveo (41:43). Osetili su gosti da mogu da se nose sa favorizovanim domaćinom, pa su to i činili. Ali negativni minuti Borca nisu trajali večno. Ekipu je pokrenuo Đoković košem sa distance, pa je publika, posle nekog vremena, pojačala intezitet navijanja. Nošeni hukom sa tribina Čačani su vratili solidnu zalihu koševa. Nakon trojke Nerandžića pomenuta je iznosila osam poena (53:45). Ali pošto Napredak nije nameravao da se preda, domaćin nikako nije mogao da prelomi meč. Čak je ponovo gostujući sastav poravnao rezultat.

Posledni deo igre oba tima su zaigrala na sve ili ništa. Za Borac pobeda je bila imperativ, a za Napredak stvar prestiža. Prvi je inicijativu preuzeo domaćin. Naravno, to je bilo i očekivano. Uspeo je da veže devet poena, što je dodatno razgalilo navijače. Nakon trojke Todorovića klupa Napretka posegla je za minutom za savetovanje kako bi prekinula nalet Čačana. Ali kada se mašinerija trenera Marinovića pokrenula, više se nije zaustavila. Do poslednjeg sudijskog zvižduka Borac je znalački sačuvao prednost. Uprkos velikom trudu i želji, Napredak ipak nije imao dovoljno snage da napravi senzaciju u Čačku i da ugrozi Borac, koji je i pre početka meča slovio za apsolutnog favorita.

Čačak – Dvorana Borca. Gledalaca: 1.300. Sudije: Jevtović, Milojević, Hadžić.

Borac: Alikadić 2, Popović 4, Đoković 16, Bumbić, Gavrilović 10, Majstorović 5, Petrović, Kočović 11, Nerandžić 9, Džouns 9, Todorović 8, Čarapić 11.

Napredak JKP: Ilikić 7, Gašić, N. Raičević 3, Petrović 9, D. Radičević 12, Antonijević, Bogavac 15, Stanković 10, Ognjenović 5, Milojević 6, Milinčić, Karalić 6.

Tekst: Nikola Minović