U 2. kolu ABA lige košarkaši Borca ugostili su u dvorani kraj Morave Crvenu zvezdu mts. Bio je to okršaj dve ekipe koje su regionalno takmičenje započele sa trijumfom. Nakon 40 minuta kvalitetne košarke pobedu je na svoj konto upisala Crvena zvezda, koja je slavila rezultatom 64:95 (13:23; 18:23; 21:25; 12:24).

Što se tiče samog susreta, oba tima su u isti ušla pomalo pometeno, što je kao posledicu imalo nekoliko promašaja na obe strane. Međutim, nakon par loših rešenja domaćina u napadu, Nerandžić je pogodio za tri i tako prekinuo sušu svog tima. Na njega se nadovezao i Džons, pa je od samog starta Borac vrlo obećavao, barem sa distance. Što se tiče Zvezde, njena igra nije bila na prepoznatljivom nivou, najviše zbog umora, ali je ipak uspevala da drži korak za domaćinom. Štaviše, negde na polovini prve deonice gosti su preko Lojda uspeli da prebace prednost na svoju stranu (7:11). U napadima koji su usledili i jedan i drugi tabor smenjivali su se u greškama, što se odrazilo na rezultat, koji je bio neuobičajeno nizak. Ipak, Zvezda je zahvaljujući individualnim rešenjima svojih igrača u jednom trenutku imala plus šest (9:15). To je primoralo trenera Marinovića da zatraži minut za savetovanje. Do kraja prve deonice Beograđani ne samo da su sačuvali suficit, već su nakon trojke Rita pobegli na plus 12 (11:23), što je bilo najveće vođstvo. Jedino što je Borac uspeo bilo je da u poslednjem napadu preko Smita smanji zaostatak na 10 poena (13:23).

Drugi kvartal Zvezda je započela prilično samouvereno. Doduše, rezultat je to dopuštao crveno-belima, koji se polako, ali sigurno povećavao. Borac je ulagao silan napor kako bi zaustavio nalete Beograđana. Međutim, nakon što je Rit spustio loptu na dno mrežice Zvezda je imala maksimalnih +15 (13:28). Na drugoj strani, prve poene u drugoj četvrtni za Borac postigao je Tornton nakon tri minuta igre. Od tog momenta domaćin je zaigrao kudikamo bolje. Čak je posle trojke Kočovića spustio zaostatak na jednu cifru (21:30). Dobra igra Borca naterala je stratega Obradovića da zatraži tajm aut. Taj potez dao je efekat, jer je već u narednom napadu Hol prekinuo nalet Borca pogotkom za tri. Usledio je pogodak Lojda, pa opet Hola, tako da je Zvezda munjevito otišla na +17 (21:38). Seriju gostiju prekinuo je Tornton, i to sa linije slobodnih bacanja. Ali kako domaćin nije imao adekvatno rešenje za kvalitetne igrače Zvezde, gosti su na veliki odmor otišli sa 15 koševa u plusu (31:46), što je zaista bila zavidna razlika.

Sjajnim zakucavanjem Smita krenulo je drugo poluvreme. I taman što bi čovek pomislio da će to da pokrene mašineriju Borca, usledilo je nekoliko grešaka, tako da je Zvezda bez mnogo muke podigla prednost na 19 poena (33:52). Na gotovo sve načine trudio se domaćin da promeni odnos snaga na parketu, ali ti pokušaji nisu bili ni blizu dovoljni. Doduše, na mišiće su Tornton i Džons želeli da nešto urade, ali to jednostavno nije bilo dovoljno. Naravno, trener Marinović je minutom odmora pokušao da razdrma svoj tim. Međutim, taman što je tajm aut završen, Simonović je pogodio za dva i tako je Zvezdi doneo +21 (43:64). Odgovorili su  Kočović i Miletić, ali to su bili samo sporadični pokušaji Čačana. Na taj način dominacija Zvezde jednostavno nije mogla biti ugrožena.

Zvezda je trojkom Hola ušla u poslednji kvartal. Na taj način je gostujući sastav prvi put posedovao suficit od 22 poena (52:74). U narednom napadu adekvatno je uzvratio Čarapić. Međutim, igrači Zvezde podesili su šuterske parametere, tako da Borac jednostavno nije mogao ništa da promeni. Kao nekoliko puta tokom meča, trener Marinović je posegao za jedinim rešenjem, odnosno tajm autom. Međutim, Zvezda je suvereno držala sve konce meča u svojim rukama, tako da nije bilo šanse da se nešto promeni. Štaviše, podigla je rastojanje na plus 33 (62:95). Do konca susreta gosti su igrali taman toliko da ne dozvole neko iznenađenje, pa su nakon poslednjeg zvuka sirene mogli da se podiče da iz Čačka odlaze sa dva važna boda.

Čačak – Dvorana Borca. Bez gledalaca. Sudije: Belošević, Pecelj, Milojević.

Borac: Tornton 13, Smit 4, Đoković 2, Miletić 7, Gavrilović 4, Kočović 9, Nerandžić 6, Karapandžić, Novaković, Džons 16, Todorović, Čarapić 3.

Crvena zvezda mts: Hal 14, Volden 10, Lojd 21, Davidovac 5, Lazić 3, Rit 13, Radanov 5, Dobrić 4, Simonović 9, Jagodić-Kuridža 7, Simanić 3, Kuzmić 1.

Piše: Nikola Minović