Runda broj šest AdmiralBet ABA lige priredila je pravi praznik košarke u dvorani kraj Morave. Naime, u okviru rečenog kola sastali su se domaći Borac Mozzart i gostujući Partizan Mozzart Bet. Bila je to nova prilika da Čačani pozdrave jednog od dva srpska učesnika Evrolige, kao i jednu od legendi svog kluba, Željka Obradovića. Iako je naspram sebe imao silnog rivala, domaćin se nije predao do poslednjeg momenta. Ipak, na kraju su izabranici Marka Marinovića morali da pruže ruku protivnicima, a što se tiče rezultata, isti je glasio 62:81 (12:19; 22:23; 11:11; 17:28).

Kao što se moglo očekivati, meč je bolje krenuo Partizan, koji je brzo napravio seriju 6:0. S druge strane, Borac uvodnih nekoliko napada nije iskoristio. To je učino tek nakon tri minuta igre, a prvi koš postigao je Milovanović. Međutim, gosti su u nastavku pogodili dve trojke, kojima su došli do dvocifrene prednosti (4:14). Taj podatak bio je signal za trenera Marinovića da pozove prvi tajm aut. U periodu koji je usledio obe ekipe su dosta promašivale, pa se rezultat nije menjao. Posle duge suše Radonjić, Čarapić i Hejl su poentirali, što je prilično obradovalo domaće navijače. Ujedno, Borac je ozbiljno smanjio zaostatak za rivalom. Na redu je bio trener Obradović da zatraži minut odmora. Potez se pokazao ka svrsishodan. Partizan je do kraja prve četvrtine poenima Pantera i Ledeja vratio pristojnu prednost na svoju stranu semafora.

Trojkom Nanelija gosti su otvorili drugi kvartal. Takođe, tim košem Partizan je ponovo došao do dvocifrene prednosti (12:22). Odgovor je stigao od Lešića, koji se postarao da se protivnik dodatno ne odlepi. Međutim, domaćin nikako nije uspevao da ponovi poduhvat iz prvog dela, kada je ozbiljno prišao gostima. Doduše, koševima Đokovića Čačani su spustili zaostatak na jednu cifru (19:26), ali to nije bilo dovoljno za egal. Štaviše, crno-beli su uspostavili kontrolu koju nipošto nisu hteli da ispuste. Na nesreću po njih, Hejl je krajem deonice ušao u dobar ritam, pa je munjevito vezao pet poena i doveo tim na minus šest (29:35). Vidno besan, Obradović je ponovo tražio tajm aut. Ali njegov tim se vratio na parket pogubljen, što je Borac iskoristio, pa je preko Novakovića došao do novih pet poena i minusa od pola koša (34:35). U završnici poluvremena Partizan je nekako došao do poena, pa je na veliki odmor otišao nešto zadovoljniji.

Madar je pogotkom van linije 6,75 započeo treći deo utakmice. I ne samo to, Partizan je ponovo došao do prednosti od dve cifre. Posle gotovo tri minuta Borac se probudio, pa je napravio seriju 7:0. Zahvaljući tome, ponovo je bio u igri. Da stvar bude bolja po domaćina, Partizan je ušao u loše minute, tako da su Čačani imali čemu da se nadaju. Posle novog televizijskog tajm auta polovinom deonice bolje se snašao čačanski sastav, koji je nastavio da stavlja rivala na silne muke. Ipak, baš kao krajem druge, tako je Partizan i završetkom treće četvrtine dodao gas, pa je na svoj deo semafora upisao prednost od osam poena (45:53).

Odsudni deo utakmice Borac je krenuo na sve ili ništa. Drugog izbora nije imao, jer nije mogao ništa da izgubi, a mogao je puno da dobije. I dobro je krenuo, jer je Radonjić vezao četiri poena. Ali onda je uzvratio Partizan istom merom, pa je brzo došao do +11 (50:61). Marinović nije imao drugo rešenje nego da povuče svoje igrače na klupu zbog savetovanja. Ipak, Naneli i Anđušić su pogodili kombinovano tri trojke, kojima je Partizan otišao na +18 (52:70). Ako je do tada postojala nada da Borac može do iznenađenja, tada je propala. Do kraja meča Partizan je igrao taman toliko da čuva svoju zalihu koševa, pa je na kraju, uprko oscilacijama u igri, ipak slavio u Čačku. Što se tiče Borca, iako je doživeo novi poraz, ipak može da bude ponosan na sebe, jer je veći deo meča pružao junački otpor jednom evroligašu. Čak je trener Marinović pružio šansu mladom Matiji Miloševiću, koji je uspeo i da se upiše u listu strelaca protiv slavnog protivnika.

Borac Mozzart: Milošević 2, Glišić, Lešić 6, Đoković 4, Tomašević 5, Novaković 9, Radonjić 15, Todorović 2, Milovanović 5, Čarapić 5, Hejl 9.

Partizan Mozzart Bet: Vukčević 9, Ledej 11, Panter 9, Papapetru 6, Jovanović, Naneli 11, Glas, Lesor 3, Trifunović 15, Anđušić 12, Madar 5.

Tekst: Nikola Minović