U odloženoj utakmici 4. kola ABA lige košarkaši Borca su na parketu dvorane kraj Morave dočekali Mornar iz Bara. Nakon ubedljive pobede protiv Splita Čačani nisu uspeli da uzmu još jedan skalp, jer su savladani od ekipe Mihaila Pavićevića rezultatom 76:87 (18:24; 23:24; 12:21; 23:18).

Borac je vrlo borbeno i motivisano ušao u duel. Doduše, drugačije nije ni mogao protiv silnog protivnika kakav je Mornar. Tek što je počela utakmica, bilo je očito da će velika bitka biti vođena između centara, tačnije Miletića na jednoj, odnosno Lukovića na drugoj strani. Upravo su pomenuti postigli prve poene za svoje timove. Nakon što je dobro počeo meč, domaćin je vezao nekoliko grešaka u odbrani i napadu, pa je Mornar to iskoristio i preuzeo inicijativu. Međutim, nalet gostiju prekinuo je Todorović pogotkom za tri.  Ipak, Barani su nastavili u dobrom ritmu, pa nakon što su stekli prednost od pet poena (7:12) trener Marinovića je bio prinuđen da zatraži minut odmora. Taj potez je, barem donekle, urodio plodom, jer je Borac na jedvite jade uspeo da zaustavi nalet Mornara i da ga onemogući da se drastičnije odlepi.

Vrlo čvrsto su oba tima igrala na početku drugog dela meča. Doduše, to i nije bila neka promena, već je samo nastavljena praksa započeta još na početku susreta. Nakon što je Vajthed napravio nesportsku ličnu grešku Borcu se ukazala prilika da potpuno istopi deficit, što je on skoro i učinio (25:26). Međutim, usledio je adekvatan odgovor gostiju, koji su ponovo otišli na plus pet (27:32). Ali da dodatno ne pobegnu postarao se Đoković, koji je pogodio van linije 6,75. Ipak, ulazak Lukovića na parket bio je pravi pogodak za trenera Pavićevića, jer je pomenuti igrač, pored Bjelice i Pulena, stavljao na velike muke obranu Borca. Nakon novog minuta odmora Čačani su odgovorili na dobar način, pa su ponovo prišli Mornaru na svega tri poena manje (36:39). Ipak, do odlaska na veliki odmor Barani su na svoj konto upisali solidnu zalihu od sedam koševa (41:48).

Džons je već u prvom napadu pogodio za dva, nagovestivši svoje bolje izdanje u nastavku meča. Iznenađuje podatak da je to prvi koš startnog plejmejkera Borca. Međutim, usledilo je nekoliko faulova visokih igrača iz Čačka, par grešaka, uz očit pad u igri kod domaćina, pa je Mornar vrlo brzo i lako stekao plus 12 (46:58), što je bilo najveće vođstvo koje je jedan tim imao do tog trenutka. Prirodno, strateg Marinović je pozvao svoje izabranike na klupu, kako bi ih malo razdrmao i uputio im još neki savet. Međutim, kada je prekaljena ekipa Mornara jednom stekla apsolutnu kontrolu, više nije nameravala da je ispusti iz svojih ruku. Štaviše, Barani su prednost povisili na velikih plus 21 (46:67). A Borcu je uspelo samo da malo smanji deficit.

Poslednji deo igre bio je stvar puke formalnosti. Mornar je uspeo da u trećoj deonici slomi otpor domaćina, tako da je u završnih deset minuta igrao taman toliko da ne dozvoli da se bilo šta promeni. Istina, Borac se svojski trudio i pokušavao da nešto promeni, ali prosto nije mogao protiv iskusne i kvalitetne ekipe iz Bara, koja je u Čačku upisala svoju desetu pobedu u ABA ligi. Doduše, jeste dobrano smanjio zaostatak, što je, imajući sve u vidu, ipak od značaja. I ulazak mladog Karapandžića, koji je proveo nekoliko minuta na parketu, podatak je vredan pomena.

Čačak – Dvorana Borca. Bez gledalaca. Sudije: Kardum, Vovk, Hadžić.

Borac: Tornton 12, Smit 10, Đoković 6, Miletić 8, Gavrilović, Kočović 9, Nerandžić 4, Karapandžić 2, Novaković 8, Džons 2, Todorović 7, Čarapić 8.

Mornar: Pulen 18, Gebrijel 5, Nidam 4, Jeremić 5, Šehović 4, Smit 12, Vajthed 10, Lazić 7, Vujošević, Vranješ 4, Bjelica 13, Luković 5.

Piše: Nikola Minović