U četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća snagu i veštinu su odmerili Crvena zvezda Meridianbet i Borac Mozzart. Iako je u Niš došao prilično oslabljen, bez trojice standardnih prvotimaca, ali i nekoliko rekonvalescenata, čačanski tim je pružio dobar otpor Beograđanima, posebno u prvih 20 minuta, kada je čak i vodio. Ali u drugom poluvremenu duža klupa crveno-belih je presudila, pa je na kraju rezultat bio nepravedno visok, a glasio je 89:64 (17:19; 18:12; 29:17; 25:16).

Dejan Mijatović, šef struke Čačana, smatra da se njegov tim dobro pokazao, barem koliko je mogao u ovom trenutku.

,,Bez Save Lešića, Uroša Čarapića i još nekoliko prvotimaca rotacija je bila svedena na samo deset igrača, uključujući i mlade snage. Imali smo nameru da odigramo dobru utakmicu, da pariramo Crvenoj zvezdi što duže, s obzirom na hendikepe koje smo imali sa virusom. Imali smo na raspolaganju samo deset igrača, utakmicu smo otvorili čvrsto, disciplinovano, bili dobri na skoku. Crvena zvezda je dugom rotacijom i iskustvom držala intenzitet, a nama je nedostajao kontinuitet do kraja. Ono što me interesuje u ovim utakmicama jeste da produžimo kvalitet protiv ovakvih rivala, za ono što nam treba do kraja ABA lige. Cilj je bio da pokažemo pravi motiv, želju, borbu i da se tako držimo u svakoj narednoj utakmici. Želim Crvenoj zvezdi sve najbolje, meč sa Partizanom biće finale pre finala. Očekujemo svi dobru utakmicu”, rekao je Dejan Mijatović.

Marko Radonjić, kapiten Borca Mozzart na utakmici Kupa, veruje da je ekipa odigrala dobro protiv tima koji se uspešno takmiči u Evroligi.

,,Došli smo u oslabljenom sastavu, ali sa željom da pružimo što veći otpor Crvenoj zvezdi. Odigrali smo dobro poluvreme, pokazali smo da možemo sa svima da se borimo. Čestitam rivalu na pobedi i želim mu sve najbolje, a mi se okrećemo ABA ligi”, kazao je Marko Radonjić.

Borac Mozzart će u periodu koji sledi imati više od dve nedelje pauze. Prvi naredni okršaj biće u Dvorani kraj Morave, a protivnik će biti Studentski centar. Pomenuti meč je planiran za ponedeljak 6. mart, a početak za 18:00.

Tekst: Nikola Minović