U okviru 22. kola Roda juniorske lige Srbije mladi košarkaši Borca dočekali su na parketu dvorane kraj Morave vršnjake iz Crvene zvezde mts. Nema mesta sumnji, bio je ovo derbi juniorske lige, jer su se sastale dve prvoplasirane ekipe. Samo taj podatak nagovestio je dobru i kvalitetnu juniorsku košarku. I bilo je tako. Ali pobednik može biti samo jedan, a kao bolji tim izašao je onaj koji sa klupe predvodi Miloš Pejanović. Nakon 45 minuta velike borbe rezultat je glasio 85:82 (18:22; 16:17; 25:14; 11:17; 15:12).

Sa nekoliko grešaka na obe strane otvoren je ovaj važan susret. Loš niz prekinuo je Matović pogotkom za dva. Odmah je stigao odgovor od Ćurčića, koji je bio uspešan van linije 6,75. Crvena zvezda je uzvratila sa četiri vezana poena. Ali da se dodatno ne odlepi postarao se Nikolić, koje je ubacio novu trojku za domaćina. Ubrzo je Borac i poveo, kada je Milošević dva puta pogodio za dva (10:7). Ipak, do kraja prvog dela meča vladao je rezultatski egal. Gosti su vodili, a ne velikom razlikom.

Košem Topića otpočeo je drugi kvartal. Nakon njega efikasan je bio i Gagić, pa su gosti došli do maksimalnih plus osam (18:26). Zbog lošeg starta, Pejanović je bio primoran da zatraži tajm aut. Odgovor je stigao od Ćurčića i Nikolića, koji su vezali četiri poena. Na reakciju gostiju nije trebalo puno čekati, pa su došli do najvećih plus devet (24:33). Uzvratili su Ćurčić i Mikavica, pa se situacija malo popravila. A kada im se poenterski priključio i Andrić, Borac je došao do izjednačenja (33:33). Ipak, do odlaska na veliki odmor Crvena zvezda je uspela da vrati kakvu-takvu prednost.

Drugo poluvreme započelo je nešto boljom igrom domaćina, koji je posle dva minuta nadmetanja trojkom Ćurčića uspeo da povede (46:45). Od tog momenta razvila se još veća borba na parketu. Crvena zvezda je nastojala da ponovo vrati solidan kapital, dok je Borac junački odolevao. Ipak, krajem treće četvrtine došao je Borac do značajnih plus osam (56:48), što je, kada se sve ima u vidu, bio vredam kapital. Jedino što su gosti uspeli bilo je da malo smanje deficit.

Odsudni deo meča krenuo je ravnopravno za oba tima. To je više pogodovalo domaćinu, koji je imao vođstvo. Gosti su preko svojih izuzetno visokih igrača vrebali šansu, pa su nakon tri minuta nadmetanja uspeli da prepolove deficit. Ali Borac se nije dao poremetiti, već je odolevao nasrtajima Beograđana. Gosti nisu prestali da ugrožavaju Borac, tako da je rezultat sve vreme bio aktivan. Štaviše, u 36. minutu došla je Crvena zvezda na minus dva (66:64), pa je Pejanović morao da zatraži novi tajm aut. Crvena zvezda je nastavila u svom ritmu, pa je poenima Vukovića čak i povela (66:68). Borac je odgovorio preko Andrića i Ćurčića, pa je ponovo vratio prednost na svoju stranu semafora. Ponovo je glavni ofanzivac gostiju bio Vuković, koji je pogodio pod košem i tako vrati vođstvo svom timu. Crvena zvezda je imala pola koša prednosti, a Borac poslednji napad. Nad Andrićem je napravljen faul, a on je bio polovičan sa linije slobodnih bacanja. A kako Crvena zvezda nije iskoristila nekoliko sekundi, utakmica je otišla u produžetak.

Dodatno vreme je krenulo bolje po goste. Domaćin je odgovorio preko Popovića, koji je bio uspešan van linije 6,75. Ali Beograđani su zatim vezali pet poena, pa su stekli opipljivije vođstvo. Ali Borac se nije demoralisao, već je sa dve trojke držao priključak. A kada je Andrić postigao nove poene, domaćin je preveo rezultat (81:80). Crvena zvezda je pokušala da vrati prednost, ali je napad bio jalov, pa je morala da faulira Ćurčića, koji je krenuo u poslednji udar. Bio je uspešan, pa je Borac poveo sa tri poena razlike (83:80). Vuković je ubrzo ubacio dvojku, pa su gosti prišli. Na redu je bio Popović, koji je poenima sa linije slobodnih bacanja stavio tačku na pitanje pobedika.

Borac: Ćurčić 27, Mikavica 2, Vasilijević, Milošević 7, Veljović, Nikolić 15, Andrić 22, Radović 2, Erić, Radojičić, Pantelić, Popović 10.

Crvena zvezda mts: Topić 11, Gačić 4, Radaković 7, Gagić 5, Mihailović, Pavlović 1, Šarenac 5, Matović 23, Đoković 6, Vuković 20.

Tekst: Nikola Minović