U meču broj dva četvrtfinalne serije plej-ofa AdmiralBet Košarkaške lige Srbije sastali su se u Beogradu domaći Dinamik i Borac iz Čačka. Prvi meč, koji je igran u dvorani kraj Morave, završen je u korist Borca (76:68). Tako je bilo i ovog puta. Čak i malo lakše nego kod kuće, tim Marka Marinovića je savladao Dorćolce, pa je ispunio očekivanja, kako svojih navijača, tako i košarkaške javnosti u državi. Što se tiče rezultata, isti je glasio 78:93 (20:29; 18:33; 30:15; 10:16).

Kao što je bilo i očekivano, duel u prestonici je krenuo je poprilično ujednačeno. Istina, inicijativa je bila u rukama domaćina, ali je Borac sve vreme bio tik iza rivala. Ali kada je prošlo tri minuta odmeravanja, Čačani su dodali gas, pa su poenima Novakovića, Lopeza i Marinkovića došli do prve osetne prednosti od plus devet (10:19). Domaćin je pokušao nešto da promeni, ali im gosti to nisu dozvolili. Štaviše, kada je proradio Pecarski, došao je Borac i do prvog dvocifrenog vođstva (13:24). Taj solidan kapital nije dozvolio da mu isklizne iz ruku do kraja prvog kvartala.

Raspoloženi Pecarski nastavio je početkom drugog dela utakmice da rešeta koš rivala. A kada su mu se pridružili još neki saigrači, poput starijeg Ćurčića, otišao je Borac na do tada najveću kotu 24 (21:45). Iako je igrao sa manjim brojem igrača nego što je to bio slučaj u ABA ligi, Borac je igrao zaista kvalitetnu i učinkovitu košarku. Prirodno, pokušavao je Dinamik da se izvuče iz ambisa u koji je zapao. Ali nikako nije mogao da pronađe rešenje za brzometnu paljbu haubica iz Čačka, koje su dobrano napunile koš domaćina. Kada se podvuče crta, iza Borca je bilo odlično prvo poluvreme. Uostalom, 62 poena za 20 minuta jasno svedoče o dominaciji čačanske ekipe.

Otvaranje drugog poluvremena proteklo je u znaku domaćeg tima, koji je od sudijskog zvižduka imao inicijativu. Međutim, iako je postigao solidan broj poena, i dalje je dosta zaostajao za Borcem, koji je imao veliki kapital iz prvog poluvremena, pa je sebi mogao da dopusti nešto manji broj koševa. Ipak, bilo je očito poboljšanje u igri Dinamika, pa je nagovestio da može nešto da promeni. Ali u drugom delu treće četvrtine Borac je izašao iz košgeterske krize, tako da su se stvari brzo vratile na pređašnje stanje. A tako su i svi pomislili da je odlepršala nada domaćina da može do egala. Dinamik je sve razuverio kada je u samoj završnici deonice volšebno prišao Borcu na samo devet poena zaostatka (68:77), pa je meč učinio dosta neizvesnijim.

Odsudni deo utakmice počeo je greškama i promašajima na obe strane terena. Loš period prvi je prekinuo Dinamik, koji je poenima Boškovića dodatno prišao Borcu. Ubrzo je reagovao i čačanski tim, koji je preko Radovana Đokovića došao do nove trojke. Domaćina to nije poremetilo, već je preko Šulovića došao na samo šest poena zaostatka (77:83). Borac je shvatio da je đavo odneo šalu, pa je se svim snagama potrudio da zaustavi nalet protivnika. Sa nekoliko dobrih napada ponovo je došao do dvocifrene prednosti (77:93). A kako je do kraja utakmice bilo malo vremena, nestala je i nada Dinamika da može do preokreta. Iako je bio na korak do egala, kvalitet, znanje i iskustvo Borca su presudili, pa se čačanski tim kući vratio ovenčan lovorikama zbog pobede.

Dinamik: Bošković 14, A. Ristić, Milijašević 6, J. Ristić 6, Radosavljević 14, Glišić 8, Medarević, Trifković, Šulović 15, Babović 5, Paunović 8, Đorđević 2.

Borac: I. Đoković 1, Đ. V. Ćurčić 5, R. Đoković 8, Lopez 17, Đ. M. Ćurčić, Pecarski 18, Marinković 12, Novaković 23, Todorović 9, Andrić, Čarapić.

Tekst: Nikola Minović