Novi okršaj kraj Morave u AdmiralBet Superligi košarkaši Borca Mozzart imali su protiv starih znanaca, igrača Mege MIS. Ova dva tabora odmerila su snagu u sredu popodne, kada je bolji bio tim iz Beograda. Ali ovog puta Čačani su od prvog do poslednjeg minuta igrali sa jasnom namerom da se revanširaju rivalu za taj negativan skor. Na koncu susreta, trud i zalaganje su im se itekako isplatili, jer su uspeli da slave rezultatom 87:82 (23:21; 17:26; 24:16; 23:19).

Početak utakmice je protekao u brojnim promašajima na oba koša. Takvom stanju je kuburila, pre svega, dobra odbrana timova na parketu. Tek posle gotovo tri minuta Kočović je uspeo da ukrade loptu, a onda je istu nakon kontre spustio u koš. Isti igrač je zatim pogodio za tri, tako da je Borac uspeo da se probudi. Ubrzo je Mega došla do poena, tako da je igra postala dinamičnija. Od tog dela, pa do kraja prve deonice, na snazi je bio rezultatski egal.

Košem Lešića krenuo je drugi kvartal. Nakon njega poentirao je Ćurčić, pa je Borac imao najvećih plus šest (27:21). Da se domaćin još više ne odlepi postarali su se Uskoković i Cerovina, koji su vezali dve trojke, pa je skor bio poravnat. U narednih nekoliko minuta ništa se nije bitnije menjalo. Ekipe su igrale koš za koš, tako da je odnos snaga bio ravnomerno raspoređen. Doduše, pred kraj četvrtine Mega je povezala nekoliko dobrih napada, pa je došla do kote sedam (40:47). Borac nije uspeo da odgovori, pa je na poluvremenu bio u zaostatku.

Trojkom Novakovića otvoreno je drugo poluvreme. Njegov primer sledio je Čarapić, tako da je Borac munjevito preuzeo vođstvo (48:47). To je bio alarm za klupu Mege da pozove tajm aut. Stvari se nisu promenile, pa je domaćin nastavio da vodi. Doduše, nije bio kadar da dodatno poveća svoj suficit, ali je ipak bio u stanju da drži Megu na odstojanju. Međutim, gosti nisu odustali, već su sve vreme protivniku disali za vratom. Trud im se isplatio, jer su ponovo poveli (57:58). Borac ovog puta nije pao, već je trojom Tomaševića, uz zvuk sirene, ponovo preuzeo vođstvo (64:63).

Poput većeg dela meča, start odlučujućeg dela igre krenuo je ravnopravno za oba tima. Ali posle dva minuta Borac je dodao gas, pa je ponovo imao plus šest (71:65). Mega je pokala tajm autom da nešto promeni, ali nije imala rešenje za raspucane Čačane, koji su trojkama Čarapića i Todorovića stekli +11 (83:72). To je bila prva dvocifrena prednost jednog sastava. Mega je pokušala nešto da promeni, ali je bila zbunjena odličnom igrom domaćina. Vreme je prolazilo, a Borac je bio sve bliži trijumfu. Iako se Mega borila do samog kraja, nije mogla protiv motivisanog domaćina, koji je došao do pobede, prve protiv Mege ove sezone.

Borac Mozzart: Đ. V. Ćurčić 2, Milošević, Lešić 16, Nikolić, Erić, Radović, Tomašević 9, Dragićević, Kočović 12, Novaković 14, Todorović 4, Čarapić 30.

Mega MIS: Paunović 2, Branković 16, Gačić, Rudan 15, Uskoković 16, Kazalon, Kovačević 9, Cerovina 20, Popović, Nikolić, Terzić 4.

Tekst: Nikola Minović