U 2. kolu AdmiralBet ABA lige Borac je po prvi put u ovoj sezoni odigrao utakmicu na parketu hrama košarke kraj Morave. Naspram sebe, puleni Marka Marinovića imali su izuzetno jak tabor Cedevita Olimpije. Sam pomen ova dva tima nagoveštavao je dobar i kvalitetan susret. A tako je i bilo. Nakon 40 minuta silne borbe pobedu je upisao tim Jurice Golemca, koji je slavio rezultatom 76:85 (12:24; 22:20; 14:24; 28:17).

Inače, pre početka susreta pehar namenjen najboljoj ekipi u 2020. godini dodeljen je KK Borac. To zvanje dodelilo je Udruženje sportskih novinara grada Čačka. Pehar je primio kapiten tima Uroš Čarapić, a isti je dodelio Aleksandar Stefanović.

Što se tiče samog susreta, isti je započeo u prilično ujednačenom ritmu. Na obe strane terena igrala se jaka odbrana, ali je izostala bolja realizacija. To se naročito odnosilo na Borac, koji nije realizovao prva četiri napada. Tek je Marinković postigao prve poene, i to nakon sjajnog zakucavanja. Posle njega usledio je dobar prodor Lopeza, što je poprilično razdrmalo publiku. Međutim, gosti su odgovorili sa dve trojke, što je utišalo uzavrele strasti. Nije prošlo dugo, a Borac je vezao pet poena, pa je rezultat bio poravnat (9:9). Pošto se igralo u serijama, na redu je bila ekipa iz Ljubljane, kojoj je pošlo za rukom da ubaci devet vezanih poena. To je bio alarm za trenera Marinovića da svoje igrače pozove na minut savetovanja. Ogovor je došao od Novakovića, koji je prekinuo sušu svoje ekipe. Ipak, Cedevita Olimpija je nastavila da radi započet posao, pa je krajem deonice došla do dvocifrene prednosti (12:24).

Drugi deo meča otpočeo je trojkom Hejla, što je ponovo probudilo publiku u dvorani. Nakon njega uspešan je bio Đoković, pa je Borac brzo došao do pet poena. Na redu je bio trener Golemac da zatraži tajm aut. Uz dosta napora Pulen je prvi poentirao za svoj tabor. Zatim je to učinio i Kin, pa se stanje vratilo na početak. Proteklo je neko vreme pre nego što je Borac ponovo postigao koš. To je učinio Tomašević, i to dva puta van linije 6,75, što je donekle olakšalo poziciju Čačana. Uz dosta truda, Borac je uspeo da malo smanji deficit. Tačnije prišao je krajem deonice na minus osam (32:40). Međutim, to je bio samo pokušaj domaćina da se uključi u susret. Čak ni novi minut odmora nije mnogo promenio stanje na parketu. Cedevita Olimpija je i dalje držala konce igre u svojim rukama, pa je na veliki odmor otišla sa značajnim suficitom od 10 poena (34:44).

Nakon što su se timovi vratili iz svlačionica, bolje je u drugo poluvreme ušao domaćin, koji je preko Čarapića došao do nove trojke. Već u sledećem napadu Jurica Golemac je dobio tehničku grešku, pa je Borac iskoristio situaciju. Još više je smanjio deficit, pa je posle dužeg perioda zaostajao svega četiri poena (40:44). Loše minute gostiju prekinuo je Pulen pogotkom za dva. Od tog momenta Cedevita Olimpija se probudila, pa je sa par dobrih rešenja u napadu ponovo došla do plus osam (42:50). To je bio signal za klupu Borca da pozove igrače na novu turu saveta. Ali agonija Čačana se nastavila, pa je gostujući tabor opet imao prednost od dve cifre (42:57). Prazne minute prekinuo je Hejl novim košem. Međutim, do reakcije nije došlo, pa je tim iz Ljubljane suvereno vladao dešavanjem.

Pošto su sudije dozvolile da krene odsudni deo utakmice, Borac je zaigrao na sve ili ništa. Doduše, drugog izbora nije ni imao, jer je zaostajao velikih 20 poena. I dobro je krenuo, trojkom Todorovića. Zatim su pogodili Tomašević, Lešić i Ćurčić, pa je situacija bila kudikamo bolja. Međutim, nije trebalo puno čekati na reakciju gostiju. Sa nekoliko dobrih napada Slovenci su vratili stvari u pređašnje stanje, jer su stekli +18 (58:76). Razume se, Borac se nije predavao, već se iz petnih žila trudio da uvede meč u neizvesniji tok. Ipak, vremena je bilo sve manje, a to je išlo na ruku gostima. U poslednja dva minuta Cedevita Olimpija je ušla sa prednošću od 15 poena, što je ipak bio veliki kapital, nedostižan za Borac. Svim silama se domaćin trudio da nešto promeni u poslednjem trenutku. Ali avaj, do preokreta nije došlo, pa se tim iz Slovenije vratio kući sa dva vredna boda.

Borac: I. Đoković 4, Ćurčić 5, Hejl 9, Sanadze, Lopez 12, Tomašević 11, Pecarski 5, Lešić 8, Marinković 4, Novaković 4, Todorović 6, Čarapić 8.

Cedevita Olimpija: Pulen 23, Edžam 18, Kin 12, Murić 2, Ougust 14, Blažič 13, Hodžić, Ščuka, Dimec, Radovanović, Karmajkl, Rupnik 3.

Tekst: Nikola Minović