U svom prvom meču ove sezone u plej-ofu Superlige Borac je na parketu dvorane kraj Morave dočekao Dinamik. Kao što je bilo i očekivano, tim Marka Marinovića je opravdao abaligaški status, jer nije dozvolio da se dogodi iznenađenje. Iako sa manje igrača u rotaciji, Čačani su bili sigurni, pa su na kraju susreta slavili rezultatom 76:68 (15:17; 15:18; 26:15; 20:18).

Utakmica je započela prilično neefikasno. Za gotovo pet minuta igre Borac je ubacio svega jedan poen. Doduše, nije ni Dinamik briljirao, ali je bio kudikamo efikasniji. Ali kada je domaćin preko Lopeza i Novakovića došao do prvih pogodaka sa distance, situacija se malo promenila. Zaigrao je Borac potentnije, pa je došao do preko potrebnih koševa. A to je uticalo i da igra postane lepša i zanimljivija za gledanje. Naročito se isticao pomenuti Novaković, koji je vezao tri trojke. Treba istaći da je i Dinamik bio prilično raspoložen za igru, tako da je pružao dostojan otpor rivalu. Štaviše, tokom čitave prve deonice je i vodio, što je nagoveštavalo zanimljiv duel.

Baš kao prvu, i drugu deonicu je bolje otvorio gostujući sastav. Preko Babovića je došao do dve trojke, pa je stekao prvu opipljivu prednost (18:25). Odgovor je stigao od Čarapića, koji je pogodio van linije 6,75, pa je malo smanjio deficit. Sledećih nekoliko napada bili su jalovi za oba tima, pa je rezultat ostao isti. Inicijativu je prvi preuzeo Dinamik, koji je došao do najvećih +10 (23:33). Tačku na seriju gostiju stavio je Pecarski sa tri vezana poena. Njega je sledio Čarapić, pa je razlika osetno smanjena. Ubrzo je stigla reakcija od Beograđana, koji su pozitivno odgovorili, pa su uspeli da do odlaska na veliki odmor sačuvaju kakvu-takvu prednost.

Poenima Marinkovića krenulo je drugo poluvreme. Njegov primer sledio je Čarapić, koji je pogodio za tri, pa je Borac munjevito došao do izjednačenja (35:35). To je bio alarm za trenera Dinamika da zatraži tajm aut. Do promene u igri gostiju nije došlo, pa je čačanski tim došao do prvog vođstva (37:35). Ali do efikasnije igre nije došlo, jer su obe ekipe vezale nekoliko promašaja. Doduše, Pecarski je bio siguran sa linije za slobodna bacanja, ali to je bilo sve. Istina, valja pohvaliti igru Borca u odbrani, jer je za gotovo pet minuta primio samo dva poena. Tačku na sušu stavio je Radovan Đoković, koji je posle dužeg perioda postigao trojku. Na njega se nadovezao Lopez sa pet vezanih poena, pa je Borac otišao na plus sedam (47:40). Dinamik se nije uplašio, već je ubacio pet poena, tek da pokaže da i dalje želi da igra. Odmah je domaćin pokazao koliko zna i može, pa je brzo došao do kote devet (54:45). Jedino što su gosti mogli bilo je da malo smanje zaostatak. Na pomolu je bila zanimljiva poslednja četvrtina.

Četvrti kvartal startovao je izuzetno efikasno na obe strane. Borac je igrao sa namerom da što pre prelomi susret u svoju korist, dok je Dinamik na sve načine pokušavao da ga u tome spreči. I dobro mu je išlo, jer je sve vreme disao za vratom domaćinu, koji nikako nije mogao da se opusti. Tek je polovinom četvrtine čačanski tim došao do +13 (71:58), što je bila pristojna i obećavajuća prednost. Saznanje da zaostaju dvocifrenom razlikom kao da je demoralisalo goste. Borac je do kraja susreta držao rivala na solidnom rastojanju, tako da nije bilo prostora, a ni vremena za neku promenu. Domaćin je, nešto teže od od očekivanog, i sa svega osam igrača na parketu, ostvario željeni trijumf, tako da mirne glave može da sačeka meč broj dva sa Dinamikom.

Borac: I. Đoković 4, Hejl, Sanadze, R. Đoković 6, Lopez 12, Tomašević, Pecarski 18, Marinković 3, Novaković 11, Todorović 8, Čarapić 14.

Dinamik: Bošković 14, Bubanja, Ristić 1, Radosavljević 17, Glišić 8, Medarević, Trifković, Šulović 10, Malešević, Babović 13, Đorđević 5.

Tekst: Nikola Minović