U okviru 9. kola AdmiralBet ABA lige košarkaši Borca su se otisnuli put Novog Mesta, gde ih je u Sportskoj dvorani ,,Leon Štukelj“ dočekala domaća Krka. Nakon serije od četiri vezana poraza tim koji sa klupe predvodi Marko Marinović je zabeležio trijumf, ukupno treći u regionalnom takmičenju. Posle 40 minuta grčevite borbe sa Slovencima čačanski tabor je slavio rezultatom 90:97 (28:21; 16:19; 21:27; 25:30). Ovom pobedom tim iz grada na Moravi je najavio bolje rezultate u periodu koji dolazi, a nakon pauze koja sledi zbog reprezentativnih obaveza.

Košem prekaljenog Lapornika započeo je okršaj. Na njega se nadovezao Macura, pa je domaćin dobro započeo susret. Međutim, nije prošlo mnogo vremena, a Lopez je pogodio svoju prvu trojku na meču, pa je tako i Borac upisao poene na semafor. Na taj potez Krka je odgovorila sa dva dobra napada, pa je lako došla do plus šest (9:3). Ipak, Argentinac u dresu Borca se nalazio u sjajnom ritmu, pa je odgovorio sa pet vezanih poena, kojima je vratio svoj tim u igru. Krku to nije mnogo poremetilo, već je odmah uzvratila istom merom, pa se ponovo odlepila (21:10). Trener Marinović je pokušao da tajm autom prekine kanonadu protivničkih igrača. Odgovor je došao od Novakovića, koji je poentirao za dva. Ali dobra igra domaćina se produžila, pa je čak povela dvocifrenom razlikom (28:12). Do kraja prvog dela igre Borac je uspeo da smanji zaostatak i tako uhvati kakav-takav priključak.

U ujednačenom ritmu otvoren je drugi deo utakmice. Međutim, nije prošlo dugo, a Krka je ponovo ubacila u brzinu više, pa je nakon nove trojke Stipčevića došla do +12 (35:23). Na drugoj strani, samo je Lešić bio kadar da odgovori rivalu. A kada su sa distance pogodili Todorović i Hejl, Borac se vrlo brzo našao u povoljnijoj situaciji. Ipak, u narednim minutima gosti su se nalazili u šuterskoj krizi, tako da je Krka uspevala da sačuva značajnu prednost. Štaviše, ponovo je domaćin došao do dvocifrene prednosti (42:32). Do odlaska na veliki odmor Borac je na volšeban način smanjio zaostatak na svega četiri poena (44:40), što je, imajući sve viđeno u vidu, bio dobar rezultat po Čačane.

Poenima Lopeza sa linije slobodnih bacanja i Pecarskog iz igre Borac je do kraja istopio prednost Krke, pa je rezultat bio poravnat (46:46). To je bio alarm za trenera Damjanovića da zatraži tajm aut nakon nešto više od minut igre u drugom poluvremenu. Ali Borac je bio u dobrom ritmu, pa je koševima Hejla došao i do prednosti, istina minimalne. Od tog momenta razvila se još silnija borba na parketu. Jedina razlika bila je u tome što je prednost bila na strani Borca, a Krka je bila prinuđena da juri rivala. Nije prošlo dugo, a trojkom Škedelja je u tome i uspela. Ipak, znali su Čačani da uzvrate, pa su novim koševima van linije 6,75 Čarapića i Hejla došli do nove prednosti (53:58). Naravno, nastojali su Slovenci da anuliraju kapital gostiju, ali je Borac nekako uspeo da sačuva dva poena više na svom delu semafora.

Odlučujuću četvrtinu bolje je započela Krka, pa je serijom 11:0 posle dužeg perioda došla do prednosti (71:67). Ali nakon novog tajm auta Borca Hejl je zaustavio nalet rivala još jednim pogotkom za tri. Usledio je koš Lešića, pa je gostujući sastav ponovo poveo. Kao što je bilo očekivano, rasplamsala se velika borba na obe strane terena. Prvi je inicijativu preuzeo Borac, koji je serijom pogodaka došao do plus šest (74:80). Krka je pokušavala da preokrene stanje, ali je Borac preko Pecarskog dolazio do zlata vrednih poena.

Kada je Hejl ponovo bio uspešan sa distance, i to na tri minuta do kraja, Čačani su pobegli na plus osam (82:90), što je bio značajan suficit. Pored učinkovitog napada, Borac je igrao sjajno i u odbrani, naročito Pecarski, koji je uz Hejla bio ključni faktor u redovima Čačana. Čak je gostujući tabor na dva minuta do konca susreta imao dvocifrenu prednost (82:93). Međutim, kada se činilo da je Borac prelomio utakmicu, Stipčević je preuzeo odgovornost, pa je za manje od pola minuta doveo svoj tim na minus tri (90:93). Ali na 20 sekundi do kraja Hejl je pogodio pod obručem, pa je Borac povećao suficit. Naredni napad Krka nije iskoristila, tako da je nestala i poslednja šansa da nešto preokrene. A Pecarski je sa linije slobodnih bacanja stavio tačku na pitanje pobednika, tako da se Borac posle četiri kola ovenčao pobedničkim lovorikama.

Krka: Arapović, Gibs 6, Stipčević 27, Špan, Medved, Kosi 11, Stipaničev, Škedelj 6, Lapornik 9, Macura 18, Klobučar, Tomas 13.

Borac: I. Đoković, Hejl 27, Lopez 15, Tomašević, Pecarski 19, Lešić 14, Marinković 2, Novaković 7, Todorović 3, Čarapić 10.

Tekst: Nikola Minović