U okviru 20. kola Roda juniorske lige Srbije Borac je na parketu dvorane kraj Morave ugostio Slobodu iz Užica. Nakon što je isteklo 40 minuta košarke, ubedljivu pobedu je upisao tim koji predvodi Miloš Pejanović, a rezultat je glasio 78:54 (23:13; 17:18; 20:11; 18:12). Bio je to veliki i značajan podvig čačanskih juniora, naročito ako se ima u vidu da se Sloboda u ovom momentu nalazi u samom vrhu takmičenja.

Utakmicu je otvorio Bačarević sjajnim prodorom, nakon kog je smestio loptu u koš. Dobar potez napravio je Obućina već u narednom napadu, pa je Borac na otvaranju izgledao prilično dobro u ofanzivi. Doduše, nije ni Sloboda drastično zaostajala, tako da je igrana prilično dobra i brza košarka. Međutim, polovinom deonice domaćin je ubrzao tempo, pa je nakon četiri vezana poena Obućine stekao plus osam (13:5). To je bio alarm za klupu Slobode da pozove tajm aut. Uprkos nastojanjima gostiju da se vrate u meč, Borac je dobrom igrom uspeo da sačuva solidnu prednost, pa čak i da je uveća na dve cifre (23:13).

Drugi deo meča krenuo je stariji Ćurčić pogotkom za tri, prvim za Borac. Usledili su poeni Jankovića, a zatim i trojka Obućine, pa je domaćin sjajnom igrom brzo došao do +18 (31:13). Razume se, trener Slobode ponovo je pozvao svoje izabranike na klupu. Odmah su gosti odgovorili mini-serijom 4:0 preko Alajbegovića i Blagojevića, pa je trener Pejanović morao da zatraži minut za savetovanje. Međutim, Sloboda je nastavila da topi kapital Borca, pa je košem Matića pred sam kraj prvog poluvremena prepolovila deficit (40:31).

Nakon lošeg perioda igre u završnici prvog poluvremena Borac je u treću četvrtinu ušao daleko bolje, pa je vrlo brzo vratio prednost od dve cifre na svoju stranu semafora (45:33). Rasplamsala se velika borba u kojoj je Sloboda na sve načina pokušavala da se potpuno rezultatski vrati u meč. Međutim, koliko god da su se gosti trudili, najviše što su uspeli bilo je priđu na minus 10. I taman što su to učinili, Obućina je preuzeo odgovornost, pa je vezao nekoliko dobrih napada i sprečio naum Užičana. Štaviše, vratio je Borcu najvećih +18 (60:42).

Malo konfuzno timovi ulaze u odsudni deo igre. Ali loše i jalove napade prekinuli su stariji Ćurčić na jednoj, odnosno Matić na drugoj strani. U periodu koji je usledio Borac je dodatno uvećao svoj suficit na nedostižnih 27 poena (71:44), pa je bilo više nego jasno ko će iz meča izaći kao pobednik. Pametnom i strpljivom igrom Borac je meč sigurno priveo kraju, pa je više nego zaslužno ostvario pobedu protiv kvalitetnog protivnika.

Trener juniora Borca Miloš Pejanović ističe da je dobra priprema kao rezultat imala pobedu protiv Slobode.

,,Čestitam momcima na dobroj igri i pobedi, a Slobodi na fer i korektnom meču. Ono što smo pripremili u toku ove nedelje to smo i pretočili na parket. Igrači su slušali, bili su koncentrisani i odigrali su na zavidnom nivou. Iskoristili smo što je Sloboda bila bez nekolicine igrača i na kraju smo zasluženo pobedili“, rekao je Pejanović.

Kormilar Čačana naglašava da je već ispunjen cilj vezan za juniorski sastav.

,,Ostala nam je zaostala utakmica sa Megom, zatim gostovanje u Novom Sadu, pa Smederevo nam dolazi u poslednjem kolu. Borimo se za šestu poziciju i za nekog eventualno lakšeg protivnika u četvrtfinalu. Mi smo ciljeve za ovu sezonu ispunili, sa podmlađenim sastavom mislim da je dosta korektno sve što smo uradili“, dodao je Miloš Pejanović.

Borac: Ćurčić 14, Mikavica, Kaplarević, Zlatanović 6, Ćurčić, Nikolić 9, Andrić 4, Bačarević 13, Maričić 2, Obućina 22, Pantelić, Janković 8.

Sloboda: Bogićević 4, Marić, Anđić 12, Vidaković, Aksentijević 11, Grujičić, Matić 8, Alajbegović 2, Blagojević 17, Dulović.

Tekst i foto: Nikola Minović