Košarkaši Borca doživeli su poraz u prvom meču finala plej-ina AdmiralBet Košarkaške lige Srbije. Prvi trijumf u ovogodišnjim okršajima sa Čačanima ostvarili su igrači Mege, a rezultat u Beogradu je glasio 85:71 (32:22; 20:17; 13:22; 20:10).

Strateg prvog tima Borca Marko Marinović naglasio je želju stručnog štaba da u domaćem takmičenju pruži priliku mladim igračima.

,,Čestitam Megi na fer i korektnoj igri i zasluženoj pobedi. Baš kao što smo najavili pre meča, trudili smo se da pružimo što veću šansu mladim igračima, članovima kadetskog i juniorskog tima. Oni su nedavno završili kadetsko i juniorsko prvenstvo, a želeli smo da vidimo da li mogu da igraju za prvi tim”, kazao je šef struke.

Što se tiče same utakmice…

,,U trećoj četvrtini smo uspeli da uhvatimo priključak za Megom. Ali u nastavku smo promašili dosta šuteva, što je domaćin umeo da iskoristi i zasluženo da pobedi”, dodao je Marko Marinović.

Radovan Đoković, bek čačanske ekipe, ističe zapažene partije mladih košarkaša oba sastava.

,,Pre svega, želim da čestitam Megi na zasluženoj pobedi. Što se tiče same utakmice, domaćin je vodio od samog početka. Doduše, uspeli smo da uhvatimo priključak početkom treće četvrtine, ali nismo uspeli to da iskoristimo. Bilo kako bilo, drago mi je da su mladi igrači obe ekipe dobili šansu i pokazali zavidan nivo košarkaškog znanja. Nadam se da će biti tako u utorak u Čačku”, rekao je Radovan Đoković.

Ukoliko budu slavili kraj Morave, čačanski crveno-beli će izboriti majstoricu, koja će biti odigrana u četvrtak u prestonici, a termin će biti naknadno određen.

Tekst: Nikola Minović