Na premijeri ovogodišnjeg izdanja KLS takmičenja košarkaši Borca bili su prilično dominantni i ubedljivi. Na parketu hrama košarke kraj Morave deklasirali su Metalac iz Valjeva rezultatom 99:75 (26:19; 32:13; 24:23; 17:20).

Samo u uvodnim minutima susreta Metalac je imao dovoljno snage da parira daleko boljem rivalu. Štaviše, u tim trenucima je i vodio. Ali čim je Borac dodao gas, videlo se ko će duel završiti kao pobednik. Već na poluvremenu bilo je jasno da će Čačani odbraniti svoj teren i upisati prva dva boda u domaćoj ligi. Nepoznanica je bila samo krajnji rezultat. Razlika od 24 poena je čak i mala, ako se ima u vidu nadmoć Borac tokom većeg dela susreta.

Naravno, zbog očite razlike među timovima, u ovom meču bilo je dosta prostora da trener Marinović pruži šansu mladim igračima BumbićuPetrovićuŠušiću, a da u isto vreme odmori nosioce igre. Sa tim je saglasan i strateg Borca.

,,Imali smo sreće da imamo jednu ovakvu utakmicu, gde smo dali šansu svim igračima, naročito juniorima. Za to vreme smo odmorili neke vodeće igrače.  Sada sledi priprema za mnogo važnu utakmicu protiv Slobode. To je njihovo prvo domaćinstvo u ABA 2, a naše prvo gostovanje. Takođe, moram da čestitam svom timu na zasluženoj pobedi. Odbranili smo domaći teren, što je veoma bitno, a nadam se da ćemo tako i nastaviti“, kazao je Marinović.

Najefikasniji igrač u redovima Čačana bio je Ivan Gavrilović sa 14 postignutih poena. Nakon meča on je ukratko sumirao svoje utiske:

,,Čestitao bih Metalcu na fer i korektnoj borbi i poželeo bih puno sreće u nastavku sezone. Mi smo od samog početka krenuli veoma jako, tako da smo do poluvremena stekli prednost od oko 20 poena. Do kraja susreta tu razliku smo samo održavali. Što se nas tiče, okrećemo se ABA 2 ligi i teškoj utakmici protiv Slobode u Tuzli. Moramo se što bolje pripremiti za taj duel“, rekao je Gavrilović.

Trener Metalca Vladimir Đokić poželeo je puno uspeha Marku Marinoviću u trenerskoj karijeri.

,,Hteo bih da Marinoviću poželim sve najbolje. Bio je veliki igrač, ali i čovek, a nadam se da će barem pola od toga uspeti da prenese na igrače. Želim mu puno uspeha i da postane veliki trener“, izjavio je Đokić.

Sve u svemu, pobede nad Lovćenom i Metalcem bile su dobra priprema za prvo gostovanje Borca u ovoj sezoni. Preciznije, izabranici Marka Marinovića će u četvrtak 10. oktobra odmeriti snagu sa novajlijama u ABA 2 ligi, igračima Slobode iz Tuzle (19 časova).