Košarkaši Borca nisu uspeli da naprave senzaciju u ABA ligi i da na svom parketu pobede Mornar. Uprkos velikoj želji, pa i silnom trudu domaćina, tim iz Bara je odneo pobedu kući, inače desetu u dosadašnjem delu jadranskog takmičenja. Rezultat na koncu susreta glasio je 76:87 (18:24; 23:24; 12:21; 23:18).

Marko Marinović ističe da je kvalitet očigledno na strani Mornara, što je, uostalom, i bilo očito u sredu veče.

,,Probali smo u prvom poluvremenu, bili smo tu negde. Međutim, zbog slabe koncentracije i evidentne razlike u kvalitetu nismo uspeli da budemo konkurentni u ovoj utakmici. Raduje me kraj utakmice, gde smo pokazali opet neku agresivnost, sa igračima koji nemaju zapaženu ulogu ove sezone”, kazao je Marinović.

Kormilar Čačana napominje da je Džejkob Pulen glavna uzdanica Mornara i jedan od najboljih plejmejkera ABA lige.

,,Mornar je opet pokazao koliko je kvalitetan i moćan na svim pozicijama. Ima Pulena, koji je možda jedan od najboljih Amerikanaca koji je igrao ABA ligu. Prosto, nezaustavljiv je. Ali to nije bio slučaj samo protiv nas, već na svim utakmicama. Hteo bih da čestitam Mornaru na fer i korektnoj utakmici i da mu poželim sreću u nastavku takmičenja”, izjavio je Marinović.

On naglašava važnost narednog meča u prestonici Hrvatske protiv Cibone.

,,Mi nastavljamo dalje. Desilo se to da gotovo mesec dana nismo imali utakmicu, a sada u nekoliko dana odigraćemo čak tri. Videćemo koliko ćemo imati vremena da treniramo, da slavimo Novu godinu sigurno nećemo moći. Naredna utakmica protiv Cibone u Zagrebu prilično je važna za nas“, dodao je popularni Malina.

S druge strane, trener Mornara Mihailo Pavićević mogao je da bude više nego zadovoljan izdanjem svojih pulena.

,,Još jednom u tri, četiri dana moram da čestitam svojim igračima na vrlo važnoj pobedi i na dobroj igri u većem delu utakmice. Godinu, koju ne pamtimo po dobru zbog korone, završili smo pobedom. Domaćinu, našim dragim prijateljima, poželo bih uspešnu sezonu u nastavku. Za to ima sigurno sve uslove. Još pre utakmice sam rekao da će ovo biti jedno od najtežih gostovanja. Drago mi je što su igrači maksimalno ozbiljno shvatili ovu utakmicu. Borac ima sjajnu ekipu, dobro igra. Prva godina u ABA ligi treba da se plati, naročito po pitanju iskustva. Siguran sam da će vrlo brzo otići ka sredini tabele, što mu od srca želim. A svim ljubiteljima košarke u Srbiji, ali i ostalim građanima želim srećnu Novu godinu, a ovu da zaboravimo što pre. Želim svima puno zdravlja, a sve ostalo će doći“, rekao je Mihailo Pavićević.

Borcu sledi nekoliko dana pauze, da bi zatim ponovo morao da spakuje kofere i krene put Hrvatske. Ovog puta, destinacija je Zagreb, gde će se u ponedeljak 4. januara 2021. godine sastati sa Cibonom. Početak susreta zakazan je za 18 časova.

Piše: Nikola Minović