U okviru 19. kola ABA lige košarkaško umeće i veštinu ogledali su beogradska Mega Sokerbet i čačanski Borac. Nakon što je proteklo 40 minuta košarke, pobedu je zabeležio domaći tim, koji je slavio rezultatom 86:84 (28:13; 18:22; 16:25; 24:24).

Bio je ovo još jedan meč u kom je Borac odigrao hrabro, junački, kvalitetno u većem delu susreta, ali ga je na kraju loša sreća koštala pozitivnog rezultata. Istina, nakon što je proteklo prvih 10 minuta vladao je opšti utisak da će Mega prilično lako, čak rutinski okončati meč u svoju korist.

Naznaka bolje igre Čačana desila se već u narednoj, drugoj četvrtini, kada je Borac na prilično volšeban način uspeo da dobrano smanji zaostatak pre odlaska na veliki odmor.

Ali po povratku igrača iz svlačionice na parket desila se prava rapsodija u igri tima Marka Marinovića. Polako, ali sigurno, topili su Čačani kapital Mege, pa su predvođeni odličnim Miletićem, kao i kapitenom Čarapićem, prišli rivalu na svega koš zaostatka.

Još bolju igru prikazali su košarkaši iz grada na Moravi u odsudnom delu igre, kada su u nekoliko mahova imali prednost od pet poena. Istina, i Mega je uspela da konsoliduje svoje redove, pa se rasplamsala velika borba, koja je potrajala do konca susreta.

Na osam sekudni do kraja rezultat je bio poravnat (84:84), a domaćin je imao poslednji napad. Isti je iskoristio Petrušev, koji je još jednom pokazao zašto ga mnogi smatraju za najboljeg igrača ABA lige. Njegov koš doneo je pobedu Megi, do koje je došla daleko teže nego što se nadala.

Iako je pružio silan otpor i iznenadio sjajnom igrom u drugom poluvremenu, Borac se ponovo sa gostovanja vraća praznih šaka. Marko Marinović smatra da je Borac svojim greškama ponovo propustio šansu da slavi nad favorizovanim rivalom.

,,Hteo bih da čestitam Megi na pobedi i na odličnim rezultatima ove sezone. Što se nas tiče, po ko zna koji put dajemo suparniku prednost od početka, pa tek onda počinjemo da igramo. Igrači su ponovo pokazali karakter, ali prvenstveno svojim greškama opet nismo došli do pobede”, rekao je strateg Borca.

Bez obzira na ovaj poraz, Marinović poručuje:

,,Okrećemo se daljim izazovima, ne smemo da potonemo, već da budemo pametniji i iskusniji. Pred nama su neke odlučujuće utakmice za opstanak u ABA ligi”, završio je Marko Marinović.

Čačanin Vladimir Jovanović, kormilar Mege, uputio je čestitke Borcu za sve što je pokazao u duelu.

,,Pre svega, moram da čestitam Borcu i treneru Marku Marinoviću. Razlog za to je što ne bi bilo nezasluženo da je protivnik dobio utakmicu. Po mom skromnom mišljenju, utakmica je trebalo da bude završena u prvom poluvremenu, kada smo igrali zaista dobro. Ne umanjujem zasluge rivala, koji se vratio u meč, ali nama se ne dešava prvi put da uđemo u ovakvu završnicu. Bilo kako bilo, čestitam još jednom Borcu na jako dobroj utakmici i treneru Marinoviću koji je spremio tim. S obzirom da su to moji Čačani, želim im od sveg srca da u nastavku sezone izbore opstanak u ABA ligi. U ovoj utakmici, ali i još nekim su pokazali da mogu da igraju jako kvalitetno. Nesrećno su gubili, a nadam se da će im se to vratiti”, zaključio je Vladimir Jovanović.

U narednom, 20. kolu ABA lige u Čačak stiže Cedevita Olimpija. Duel Borca i ekipe iz Ljubljane na programu je u subotu 6. marta, a početak susreta je u 17 časova.

Piše: Nikola Minović