Nakon okončanja poslednjeg sureta 6. kola Košarkaške lige Srbije Borac je i dalje ostao jedini tim bez poraza. Ovog puta, na parketu dvorane kraj Morave, a pred oko 750 gledalaca, savladan je Dunav iz Starih Banovaca. Nakon poslednjeg sudijskog zvižduka na semaforu je stajao rezultat 85:67 (15:14; 22:10; 23:23; 25:20).

Na početku utakmice oba tima je jako loše služio šut, naročito sa spoljnih linija, pa otuda prilična neefikasnost u uvodnim minutima. Statistiku je počeo da popravlja Nerandžić, igrač koji je prvi na meču pogodio šut za tri poena. Usledila je munjevita serija Borca od sedam poena. Dobar napad sledila je još bolja odbrana, tako da je domaćin već u prvoj četvrtini krenuo da lomi otpor rivala. Navedeno je trener Dunava pokušao da prekine tajm autom. Samo dva poena gostiju, za više od pet minuta igre, dobrano su mučili Ašćerića. Taj potez pokazao se kao dobar, jer je Dunav zaustavio nalet Borca. Štaviše, gosti su uspeli da prevedu rezultat. Ipak, sjajno zakucavanje Gavrilovića na samom kraju deonice vratilo je prednost na tas Borca.

Drugu deonicu otvorio je Todorović pogotkom za tri, tako nagovestivši efikasniji nastavak meča. Sledio ga je Đoković sa četiri vezana poena, tako da je Borac vrlo brzo imao osam koševa prednosti. Iako je trener Dunava ponovo posegao za minutom odmora, ali to nije mnogo pomoglo. Zakucavanje Todorovića već u sledećem napadu donelo je domaćinu prvu dvocifrenu prednost (24:14). U nastavku susreta Borac je sve više podizao kvalitet igre, tako da je prednost samo rasla. U jednom momentu imali su Čačani +17 (37:20). I silno zakucavanje Popovića krajem deonice dobro je oslikavalo premoć Borca u drugom kvartalu. Zbog svega prikazanog domaćin je zadovoljniji otišao na veliki odmor.

Dunav sa nešto više energije otvara treći deo igre, pokazavši tako da se još uvek nije predao. Ipak, najviše što je mogao bilo je da priđe domaćinu na minus devet (46:37). Nakon početne letargije Borac se probudio, pa je ponovo u uspostavio kontrolu igre. Čak je svoj suficit u jednom momentu uvećao na do tada maksimalnih 19 poena (59:40). Već nakon trećeg dela utakmice bilo je očito ko će upisati pobedu u Čačku.

Borac je svoju pobedu gradio tokom većeg dela meča, tako da poslednji deo igre nije mogao da donese bitniju promenu. Istina, Dunav se trudio koliko je mogao, ali to nije bilo ni blizu dovoljno da se nešto suštinski promeni. Zbog velike razlike u kvalitetu, kao i pokazanoj košarkaškoj veštini, Čačani su potpuno zasluženo upisali novu pobedu u KLS ligi.

Čačak – Dvorana Borca. Gledalaca: 750. Sudije: Prpa, Krstić, Hadžić.

Borac: Alikadić 4, Popović 2, Šušić, Đoković 10, Krsmanović, Bumbić 6, Gavrilović 8, Majstorović 8, Kočović 11, Nerandžić 9, Džouns 7, Todorović 20.

Dunav: Kovačević, Bolović, Ivić 12, Mitrović 13, Juzbašić, Drašković, Simić 14, Nešović 4, Miljković 6, Beloica 1, Miljenović 3, Jeković 13.