U 18. kolu Roda juniorske lige Srbije ekipa Vladimira Zlatanovića dočekala je kraj Morave Slobodu iz Novog Sada. Nakon 40 minuta košarke čačanski tim je ubedljivo slavio rezultatom 108:57 (23:15; 29:15; 29:15; 27:12).

Prilično neočekivano, Sloboda bolje otvara duel, zahvaljujući čemu je vezala četiri poena. Međutim, vođstvo gostiju nije dugo potrajalo. Nakon dobrog napada domaćina, Petrović je pogodio šut za tri, čime je doneo svom timu prvu prednost na utakmici (9:6). Ali isto nije dugo potrajalo, jer je Sloboda ubrzo poravnala rezultat, a zatim ponovo povela. U nastavku duela Borac je ulaskom Karapandžića dobio potrebnu energiju u napadu, pa je uspeo da povede sa osam koševa prednosti (23:15).

Pogodak Tutunovića za tri na startu druge četvrtine doneo je Borcu prvo dvocifreno vođstvo (26:15). Usledili su poeni Obućine i Savića, pa je domaćin stekao zavidnu zalihu od 18 koševa (33:15). Nalet Čačana trener Slobode pokušao je da zaustavi minutom odmora. Donekle, potez mu je urodio plodom, jer su gosti prvo sprečili da se Borac previše odlepi, da bi zatim, sa par dobrih napada, smanjili deficit na pristojnih 10 poena (37:27). Ipak, uz dosta truda i želje, domaćin je uspeo da sačuva prednost od dve cifre do odlaska na veliki odmor, pa čak da je poveća na do tada maksimalnih +22 (52:30).

Na početku drugog poluvremena gosti su zaigrali prilično energično, željni da ne postanu domaćinu topovsko meso. Međutim, entuzijazam im nije dugo potrajao, jer je Borac odgovorio nizom učinkovitih napada. Polako, ali sigurno, domaćin je povećavao rastojanje, pa je nakon polaganja Zlatanovića imao do tada najvećih +36 (81:45). Naravno, ne sme biti zaboravljena ni sjajna defanziva Borca, koja je svela goste na relativno mali broj pogodaka.

Poslednji deo igre otvorio je Petrović pogotkom za tri, nastavljajući tako dobro šutersko veče svog sastava. Usledili su koševi većine igrača, koji su domaćina, a nakon vezanih poena Šušića, odveli na ograomnih plus 54 (108:54). Kako je davno rešeno pitanje pobednika, Borac je čitav završni kvartal igrao taman koliko je potrebno da meč okonča u velikom stilu – ubedljivim trijumfom.

Trener juniora Borca Vladimir Zlatanović ističe da njegov tim igra daleko bolje na parketu dvorane kraj Morave, nego na strani.

,,Sloboda prvi put igra ovu juniorsku ligu, tako da joj nedostaje samopouzdanje i iskustvo. Ali u svojim redovima ima igrače koji mogu da predstavljaju nešto više u našoj košarci. Recimo, danas je igrala bez svog najboljeg igrača, tako da je današnji rezultat malo i nerealan. Međutim, mi smo odigrali dobru utakmicu i ponovo smo pokazali da kod kuće igramo stvarno dobro. Doduše, ostaje žal za prvih pet kola, kada nismo bili kompletni i kada smo izgubili od ekipa sa kojima se nadmećemo za prva tri mesta. Ali šta da se radi“, rekao je Zlatanović.

Kormilar Čačana naglašava želju svog tabora da na završnom turniru pokaže sav svoj kvalitet i potencijal.

,,Ostaje nam borba za četvrto mesto, koje trenutno zauzimamo, a nadam se da ćemo uspeti da ga sačuvamo. Nakon toga, kroz dobar trening ćemo pokušati da se još bolje uigramo, pa da na završnom turniru budemo prijatno iznenađenje. Igračima bih čestitao na zalaganju i odlično odigranoj utakmici“, dodao je Zlatanović.

Jednu od najboljih partija u dresu Borca odigrao je Bogdan Petrović. Analizirajući susret on je izjavio sledeće:

,,Svojim saigračima bih čestitao na odličnoj utakmici. Ispoštovali smo dogovor sa trenerom iz svlačionice, pa smo na kraju zasluženo pobedili. Nastavićemo da radimo punom parom kako bismo ostvarili što bolji plasman pred plej – of. Što se tiče ekipe Slobode, čestitao bih joj na fer i korektnoj igri i poželeo bih puno sreće u nastavku prvenstva“, kazao je Petrović.

Borac: Kovačević 2, Tutunović 20, Lazarević 8, Šušić 13, Zlatanović 11, Petrović 15, Bumbić 12, Glišović, Karapandžić 17, Obućina 2, Mićović 3, Savić 5.

Sloboda NS: Davidović 2, Sjeničić 18, Olickov 12, Pejčić, Grbić, Popović, Dokić 1, Cicarević 2, Tatalović 2, Blažić 20.